gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningsspelen voor een goed doel; twee sponsorlopen voor Oekraïne

96bbba2ab4779c52ca6d12bf26075e32

"Zeven, acht, negen én tien", één van de kinderen telt trots haar stempels op haar sponsorloopkaartje. Ze zit in de kleuterklas, maar heeft vrijdagochtend toch al rondjes gerend voor Oekraïense vluchtelingen. Basisschool Geert Grote organiseert elk jaar tijdens de Koningsspelen iets voor een goed doel. Dit jaar wisten ze meteen waar het geld heen zou gaan.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
"Het uiteindelijke bedrag dat we als school gaan ophalen, blijft nog even spannend", vertelt Amber Sörensen. Ze is een leerkracht op de basisschool. "Toen de oorlog net begonnen was, hadden we al wel een flessenactie opgezet. Met de opgehaalde lege flessen hebben we al een mooi bedrag binnengehaald. Het geld van de sponsorloop komt daar nog eens bij. Het uiteindelijke bedrag zal nog even een verrassing blijven tot na de vakantie."

In de tussentijd rennen verschillende klassen over het Koeienveld in Stadspolders. Onder het genot van de vrolijke muziek van kinderen voor Kinderen staan de leerlingen elkaar enthousiast aan te moedigen. Ze dansen en zingen; de sfeer zit er dus goed in. Sanne uit groep 8 keek uit naar deze dag: "Gewoon om gezellig met elkaar rondjes rennen. Ik hoop tussen de vijftien en twintig euro op te halen."

Omdat het óók de Koningsspelen zijn, hadden de leerlingen vanmorgen eerst een start op het schoolplein met muziek. Daarnaast gaan ze nog spelletjes spelen in de klassen. "Het is gewoon een gezellige dag met elkaar", vertelt de juf.

Niet alleen op de basisschool
Hoewel middelbare scholen niet meedoen met de Koningsspelen, had vmbo Yuverta vrijdag ook een sponsorloop voor de Oekraïense vluchtelingen in het Crownpoint-gebouw in Dordrecht. "Als school hadden we het gevoel dat we iets moesten doen. Je kan allemaal individueel geld ophalen voor Giro 555, maar nu kunnen we met elkaar iets voor Dordrecht betekenen door het geld te doneren aan Dordrecht voor Oekraïne", zo vertelt Astrid Huijgen van de middelbare school.

Huijgen merkt dat de kinderen het belangrijk vinden om iets in deze situatie te betekenen. "Iedereen is er op zijn eigen manier mee bezig. De kinderen zijn blij dat ze nu concreet iets kunnen doen."

Tweedehands fietsen en sportkleding
Ook op deze school is het nog een gok wat de opbrengst van deze dag zal zijn. "Ik heb een doel in mijn hoofd, maar dat ga ik nog niet delen", lacht ze. "Volgens sommigen ben ik té optimistisch, maar ik vind dat je dat best mag zijn." Het opgehaalde geld gaan ze besteden aan tweedehands fietsen en sportkleding voor de vluchtelingen.

"Wat ik vandaag leuk vind om te zien", vervolgt Huijgen, "Is dat een hoop collega's - docenten - meerennen. Dat motiveert de kinderen om ook even een tandje bij te zetten." Maar op de vraag of ze zelf ook een rondje meerent, lacht ze: "Nee, laat mij het maar coördineren."

Voor nu kunnen de kinderen -en leerkrachten- van beide scholen rustig bijkomen tijdens de vakantie die voor de deur staat. Toch benieuwd hoe enthousiast de kinderen over het veld vlogen? Bekijk het hier:

Lees ook

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.