gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koninklijke onderscheiding voor cardioloog ASz

cb8adf57214fbfccec0553f3afc060b8.jpg

Arie de Vries, cardioloog in het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht heeft vrijdagavond in restaurant DeliCees een onderscheiding ontvangen van burgemeester Wouter Kolff. Hij krijgt de onderscheiding vanwege zijn decennia lange inzet voor mensen met hartproblemen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Hij was er in 1992 van overtuigd dat dotteren van de kransslagaders als aanvulling op de kathereisatie voor een groot deel de veel zwaardere bypassoperatie zou gaan vervangen. De heer De Vries zette zich volledig en onvermoeibaar in voor een eigen dotter-voorziening voor het Asz. Daarnaast heeft hij bovenop zijn zware dagelijkse werkzaamheden als cardioloog zichzelf ontwikkeld tot interventiecardioloog.

In 2008 kreeg het ziekenhuis de vergunning en was het een van de eerste off-site dottercentra waarbij De Vries tot in detail bij betrokken was. Hier gaf hij ook jonge, inmiddels opgeleide, specialisten de kans om een belangrijke rol te spelen. Inmiddels zijn er 30 ziekenhuizen waar 24 uur per dag acute dotterbehandelingen kunnen plaatsvinden.Nu zet hij zich in voor de implanteerbare aortakleppen. Hierbij zorgt hij ook voor kansen en mogelijkheden voor de jonge generatie.

Lees ook

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.