Dordrecht, Netherlands

Kort geding tegen bomenkap in het Wantij

Stichting Het Wantij spant een kort geding aan tegen de vergunning voor de kap van 28 bomen in de Wantijoever. Volgens het bestuur van de stichting is er sprake van onjuiste informatie in de onderbouwing van de vergunning door het College B&W. Bovendien is er, volgens het bestuur, twee weken vertraging in het ontvangst van de aangevraagde stukken waarin gegevens van de verleende vergunning zouden staan.
Corrado Francke | 6 september 2019 17:03 | Aangepast op 6 september 2019 17:03
De stichting meldt dat het College een onjuiste bewering in de vergunningsaanvraag heeft gezet. Volgens het bestuur van de stichting stond ten onrechte in de aanvraag dat de stichting akkoord ging met de kap van de 28 bomen. Tevens verwijt de stichting het college de gegevens pas op 12 augustus te hebben gestuurd, terwijl de vergunning al op 25 juli was verleend. Deze informatie werd op 7 augustus aangevraagd bij een ambtenaar van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ).


Het college laat per mail aan GroenLinks Dordrecht weten dat de stichting eind augustus is medegedeeld dat de datum van het kappen nog bepaald wordt. Ook wacht het college de uitspraak van de rechter in de Voorlopige Voorziening af. Wordt de gemeente in het gelijk gesteld, zal de kap direct worden uitgevoerd.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...