Dordrecht, Netherlands

Kraanbaan en Biesboschhal voorgedragen als monumenten

Het college van burgemeester en wethouders wil op Stadswerven de kraanbaan en de Biesboschhal aanwijzen als gemeentelijk monument. De procedure is officieel in werking gezet. Het college volgt hiermee het advies van de welstands- en monumentencommissie.
Jasmin Zahirovic | 19 december 2017 12:42 | Aangepast op 19 december 2017 12:42
De kraanbaan en de Biesboschhal zijn de laatste zichtbare herinneringen aan het verleden van Stadswerven als terrein van scheepswerven en fabrieken. De kraanbaan werd in 1933 gebouwd door de Nederlandse Betonmaatschappij, voor de overslag van kolen. In 1992 is de kraan verwijderd. De kraanbaan is in 2015 nog gerestaureerd.


De Biesboschhal diende oorspronkelijk als machinefabriek van scheepswerf De Biesbosch. De hal stamt uit 1949, na het faillissement van de werf kwam het pand leeg te staan. In 2012 is het gebouw gerestaureerd en verhuurd aan DordtYart als ruimte voor hedendaagse beeldende kunst.


Na een inspraakprocedure volgt het definitieve besluit over de monumentenstatus van de panden.

Foto: de restauratiewerkzaamheden aan de kraanbaan. 

Lees ook

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Op de Mijlweg in Dordrecht is woensdagochtend een personenauto tegen een verkeerslicht geknald. De w...

Milana en Fabiënne gaan in de vakantie naar de Zomerschool: 'We zijn nu al beste vriendinnen'

De meeste basisschoolleerlingen genieten nog van twee weken zomervakantie, maar op het terrein van b...

Zorg Dubbelmonde sterk verbeterd, nog wel hoge werkdruk en ongeordende dossiers

De zorg bij woonzorgcentrum Dubbelmonde is er sterk op vooruit gegaan, blijkt na onderzoek van de In...

Voorbereidende werkzaamheden renovatie Papendrechtsebrug starten bijna

De grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug begint over elf maanden, maar de voorbereidende ...

Petra's vader kwam om in Nederlands-Indië: 'Hij liet zijn leven voor vrijheid en veiligheid’

Sliedrecht hield dit jaar op 15 augustus voor het eerst een herdenking voor de slachtoffers in voorm...

Let op: N3 ook deze week aantal nachten dicht

Automobilisten die maandag- en dinsdagavond de weg op gaan, moeten rekening houden met een afsluitin...