gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kringloopwinkel het Snuffelpand viert 30-jarig jubileum

c31bc915f1e3e8c4bbc02a9e70bc8e53.jpg

Begin december is het 30 jaar geleden dat het Snuffelpand werd opgericht door de Werkgroep Vrouwen voor Vrede Ridderkerk. Al die jaren heeft de kringloopwinkel aan het Dillenburgplein geld gedoneerd aan talloze goede doelen wereldwijd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
De eerste kringloopwinkel van Ridderkerk opende op 3 december 1994 haar deuren in een winkelpand aan het Raadhuisplein in het centrum. In 1997 verhuisde de winkel naar het huidige pand aan het Dillenburgplein. Veel trouwe klanten weten dat het Snuffelpand vroeger alleen de eerste zaterdag van de maand open was, maar sinds de coronapandemie is dat gewijzigd. Nu is men elke woensdag én op zaterdagen geopend.

Het Snuffelpand draait volledig op vrijwilligers, van wie sommigen al sinds de oprichting actief zijn. Veel inwoners kennen het Snuffelpand aan het Dillenburgplein, maar weten vaak niet dat er nog een tweede locatie is: de Meubelshowroom aan de P.C. Hooftstraat 4 in Ridderkerk, tegenover de dierenkliniek. Hier worden grotere spullen verkocht, zoals banken, tafels, stoelen, bedden, kasten, schilderijen, lampen en meer. Deze locatie is elke woensdag en de eerste zaterdag van de maand geopend.

Liefdadigheid
Maandelijks steunt het Snuffelpand een of meerdere goede doelen, meestal in het buitenland, soms ook in Nederland. De voorkeur gaat daarbij uit naar hulp vrouwen en kinderen. Men hecht bij deze steun veel belang aan samenwerking met lokale organisaties die directe hulp bieden aan de mensen zelf, zodat zij leren in hun eigen levensonderhoud te voorzien. Daarnaast wordt er gedoneerd aan slachtoffers in directe nood, bijvoorbeeld bij natuurrampen en oorlogen.

Veel mensen doneren graag hun spullen aan het Snuffelpand, omdat zij het belangrijk vinden dat de opbrengst naar goede doelen gaat. Voor het Snuffelpand zelf zijn het stimuleren van hergebruik (het verkleinen van de afvalberg) en het aanbieden van goede producten voor een klein bedrag ook belangrijke doelstellingen.

Naast de steun aan goede doelen vervult de kringloopwinkel ook voor mensen in de buurt een belangrijke functie: de sociale. Niet alleen vanwege de lage prijzen voor mensen met een kleine beurs, maar ook omdat het Snuffelpand veel werk maakt van gezelligheid en onderling contact. Regelmatig brengen klanten iets lekkers mee voor de vrijwilligers, met de opmerking dat ze het verdiend hebben.

Vanwege het 30-jarig jubileum trakteert het Snuffelpand op zaterdag 30 november 2024 alle klanten op koffie of thee met iets lekkers.

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.