Dordrecht, Netherlands

Krispijntunnel is toe aan vernieuwing

De Krispijntunnel is niet uitnodigend voor voetgangers. Ze vinden de tunnel zelfs eng om doorheen te lopen. Daarom heeft de bewonersvereniging van Oud Krispijn een brief gestuurd aan de gemeenteraad met daarin het verzoek hier iets aan te doen.
Vera Willers | 26 oktober 2017 15:51 | Aangepast op 26 oktober 2017 15:51
Allereerst moet er wat gedaan worden aan de verlichting in de tunnel. "Het is een beetje een donkere plek waar je in verdwijnt en dat vinden mensen niet fijn", zegt Wim Roodhuizen, woordvoerder van de Oud Krispijn Bewoners Zelforganisatie (OKBZ). "Ik ken in Dordrecht lange straten die perfect verlicht zijn. Dat moet hier ook."

Een betere oplossing vindt Roodhuizen het verwisselen van de voetgangers en de fietsers. "Maak van de fietspaden de wandelpaden, want die liggen gelijkwaardig aan de autobaan. Zo ben je als voetganger ook meer in beeld. Maak dan van de voetgangerstunnel de fietstunnel, want daar ben je snel doorheen gefietst", is zijn argument.

Raadslid Glen Nederhof zegt dat de gemeenteraad de brief van de OKBZ in behandeling zal nemen, maar hij kan niet beloven dat er nieuwe verlichting zal komen. "Het kost helaas veel geld, maar we gaan zeker kijken wat we kunnen doen."

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...