Dordrecht, Netherlands

Zondag op TV Dordrecht: concert Merwe Oratorium ter gelegenheid van afscheid dirigent

Merwe’s Oratorium Vereniging tijdens het Jubileumconcert RTV Dordrecht
Als eerbetoon aan de binnenkort afscheidnemende dirigent Patrick van der Linden zenden we deze zondag 15 januari nog een keer het jubileumconcert van het Merwe Oratorium uit op TV Dordrecht.
Redactie RTV Dordrecht | 13 januari 2023 14:46 | Aangepast op 13 januari 2023 14:46
Dirigent Patrick van der Linden neemt volgende week vrijdag 20 januari na 15 jaar afscheid van Merwe's Oratorium Vereniging (MOV) met een uitvoering van het imposante oratorium "Paulus" van Felix Mendelssohn-Bartholdy in de Augustijnenkerk. Ruim een jaar geleden was hij ook dirigent bij het jubileumconcert in het kader van het 100-jarig bestaan van het MOV. Dat bijzondere concert in de Antoniuskerk, van 19 november 2021, herhalen we deze zondag in zijn geheel op TV Dordrecht.

Het jubileumconcert bestond uit hoogtepunten uit het repertoire van de afgelopen tientallen jaren, zoals delen van het Requiem van Mozart, de Hohe Messe van Bach, de Messiah van Händel. Maar ook werken van Gjeilo, Mendelssohn, Fauré, Rachmaninov, Brahms, Haydn en Beethoven. Maar het meest bijzondere onderdeel van het jubileumconcert was de wereldpremière van de Sura Cantate.

Componist Patrick van Deurzen kreeg al in 2018 de opdracht om een speciaal stuk te componeren. “Ik kreeg eigenlijk een hele vrije opdracht om een stuk te componeren ter gelegenheid van het jubileum van de MOV. Er leefde binnen de vereniging wel het idee om iets te doen met de Dordtse mythe rondom Sint Sura.” Volgens deze mythe is zij de vrouw die de Grote Kerk heeft laten bouwen.

Het jubileumconcert van het MOV, met de bijzondere première van de Sura Cantate, is deze zondag in het kader van het naderende afscheid van dirigent Patrick van der Linden nog een keer te zien op TV Dordrecht, uitzending vanaf 12.00 uur met herhaling iedere twee uur tot maandagmiddag.

Lees ook

Zaterdag: concert Nieuw-Zeelandse 'Ed Sheeran' op TV Dordrecht

Dit weekend herhalen we op TV Dordrecht een bijzonder concert, een optreden van de Nieuw-Zeelandse m...

Dit weekend: zowel zaterdag als zondag muziek op TV Dordrecht

Dit weekend zijn er weer bijzondere concerten te zien op TV Dordrecht. Zaterdag zenden we het tweede...

Dit weekend: veel muziek op TV Dordrecht

Dit weekend zijn er weer bijzondere concerten te zien op TV Dordrecht. Zaterdag zenden we het eerste...

Veel muziek, bier en zon tijdens Wantij Live en Wantijpop 2023

Er wordt op dit moment nog de laatste hand gelegd aan het podium, maar vrijdag en zaterdag is het da...

Dordt in Cello na lang wachten weer meerdaags, kaartverkoop valt tegen

Het zit er weer op, vier dagen van poëzie, klassieke muziek en vooral heel veel Cello in Dordt. Om d...

Dordt in Cello woensdag van start; vijftien concerten in vijf dagen

Op woensdagavond 17 mei gaat het jaarlijkse muziekfestival ‘Dordt in Cello’ van start. Het festival ...