gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers barst los: muziek en saamhorigheid in Dordrecht

355df7234240413ea27ce01710309fe4

De kop is eraf! Vrijdagavond is het muziekfeest dat Big Rivers heet weer losgebarsten in de Dordtse binnenstad. Tot en met zondag kunnen de verwachte 150.000 bezoekers genieten van meer dan 150 optredens, verspreid over vijftien podia in de stad. Van 80s pop tot blues en van country tot Hollandse meezingers: er is voor elk wat wils.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Wethouder Marc Merx had de eer om de 24e editie van het driedaagse muziekfeest af te trappen op het Grotekerksplein. Het was vrijdagavond nog wel even spannend of het droog zou blijven, maar op een enkel spatje na hebben de bezoekers ongestoord kunnen genieten van allerlei soorten muziek. “Ik kom vooral voor de coverbands, ik ben net al eventjes bij Nirvana geweest en nu geniet ik hier bij Toto”, vertelt een van de bezoekers.

Toch lijken de meeste festivalgangers het meest te genieten van de sfeer. “Het is de saamhorigheid, iedereen gaat goed met elkaar om en er zijn geen verschillen meer”, zegt een van de festivalgangers. Ook zijn er veel bezoekers die al sinds jaar en dag naar Big Rivers komen en die zijn goed te herkennen aan de vele kettingen die ze dragen. “We hebben ze nog niet eens allemaal om, wij komen hier al jaren en jaren en jaren.”

Vrijwilligers onmisbaar
Big Rivers is eerder dit jaar nog verkozen tot beste publieksevenement van Nederland. Toch blijkt het organiseren van een gratis toegankelijk muziekfestival ieder jaar weer een monsterklus en de rol van de 165 vrijwilligers is dan ook essentieel. Een deel van die vrijwilligers zet zich in voor de campagne ‘Een centje voor een bandje’, waarbij het publiek een donatie kan geven in ruil voor een ketting of andere merchandise. “De volledige opbrengst gaat naar het festival van volgend jaar.”

Waar de één zijn nek vol heeft met gespaarde kettingen, koopt een ander zijn eerste Big Rivers items. Zo ook een echtpaar dat een half jaar geleden vanuit Terneuzen naar Dordrecht verhuisde. “We zijn alles nog aan het verkennen, maar tot nu toe alleen maar lof voor de organisatie en alle evenementen in de stad. Onze agenda staat vol!”

Bezoekers kunnen nog tot en met zondag 23.00uur genieten van Big Rivers. Meer zien van Big Rivers? Kijk dan binnenkort naar een impressie van meerdere concerten op TV Dordrecht en online.

Bekijk hieronder de beelden van de eerste dag van Big Rivers:

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.