gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Big Rivers barst los: muziek en saamhorigheid in Dordrecht

355df7234240413ea27ce01710309fe4

De kop is eraf! Vrijdagavond is het muziekfeest dat Big Rivers heet weer losgebarsten in de Dordtse binnenstad. Tot en met zondag kunnen de verwachte 150.000 bezoekers genieten van meer dan 150 optredens, verspreid over vijftien podia in de stad. Van 80s pop tot blues en van country tot Hollandse meezingers: er is voor elk wat wils.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Wethouder Marc Merx had de eer om de 24e editie van het driedaagse muziekfeest af te trappen op het Grotekerksplein. Het was vrijdagavond nog wel even spannend of het droog zou blijven, maar op een enkel spatje na hebben de bezoekers ongestoord kunnen genieten van allerlei soorten muziek. “Ik kom vooral voor de coverbands, ik ben net al eventjes bij Nirvana geweest en nu geniet ik hier bij Toto”, vertelt een van de bezoekers.

Toch lijken de meeste festivalgangers het meest te genieten van de sfeer. “Het is de saamhorigheid, iedereen gaat goed met elkaar om en er zijn geen verschillen meer”, zegt een van de festivalgangers. Ook zijn er veel bezoekers die al sinds jaar en dag naar Big Rivers komen en die zijn goed te herkennen aan de vele kettingen die ze dragen. “We hebben ze nog niet eens allemaal om, wij komen hier al jaren en jaren en jaren.”

Vrijwilligers onmisbaar
Big Rivers is eerder dit jaar nog verkozen tot beste publieksevenement van Nederland. Toch blijkt het organiseren van een gratis toegankelijk muziekfestival ieder jaar weer een monsterklus en de rol van de 165 vrijwilligers is dan ook essentieel. Een deel van die vrijwilligers zet zich in voor de campagne ‘Een centje voor een bandje’, waarbij het publiek een donatie kan geven in ruil voor een ketting of andere merchandise. “De volledige opbrengst gaat naar het festival van volgend jaar.”

Waar de één zijn nek vol heeft met gespaarde kettingen, koopt een ander zijn eerste Big Rivers items. Zo ook een echtpaar dat een half jaar geleden vanuit Terneuzen naar Dordrecht verhuisde. “We zijn alles nog aan het verkennen, maar tot nu toe alleen maar lof voor de organisatie en alle evenementen in de stad. Onze agenda staat vol!”

Bezoekers kunnen nog tot en met zondag 23.00uur genieten van Big Rivers. Meer zien van Big Rivers? Kijk dan binnenkort naar een impressie van meerdere concerten op TV Dordrecht en online.

Bekijk hieronder de beelden van de eerste dag van Big Rivers:

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.