gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kunst in brugwachtershuisje op Prins Hendrikbrug

Brugwachtershuisjes in Dordrecht krijgen een oppepper. Er komen kunstwerken van Dordtse kunstenaars in.

Vera Willers |  | Aangepast op
In het huisje op de Prins Hendrikbrug gaat kunstenares Christine Slurink oude zwart-witfoto's van Dordrecht ophangen, met kleurrijke accenten. "Ik vind het heel erg leuk voor de stad en het is ook een uitdaging voor mij omdat ik normaal schilder", zegt Slurink.

Niet alleen de Prins Hendrikbrug krijgt een versierd huisje; ook worden onder anderen de Engelenburgerbrug en de Draaibrug onder handen genomen door kunstenaars. Allemaal krijgen ze hetzelfde thema: water.

De expositie in het huisje op de Prins Hendrikbrug wordt op vrijdag 15 december geopend. Voor meer informatie over alle andere exposities, ga naar de website van Stichting Brugwachtershuisjes. 

&t=24s

Lees ook

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.