Dordrecht, Netherlands

Laatste keer Bonfire in Bonifatiuskerk

Bonfire nam zondagavond afscheid van de Bonifatiuskerk. Het pand is verkocht aan een projectontwikkelaar die er appartementen in gaat maken.
Petra Scheurwater | 30 december 2019 17:43 | Aangepast op 30 december 2019 17:43
En dat betekent dat na 7 jaar de deuren van de christelijke ontmoetingsplek definitief dicht gaan. "Helaas, hebben we geen onderkomen meer en zijn we een tijdje dakloos", vertelt Erwin Wietses, directeur van Bonfire.

Niet alleen de stafleden gaan Bonfire missen, ook voor de vaste bezoekers ontstaat er door het vertrek een lege plek.


"Ik heb heel erg genoten van het samen bidden", vertelt een van de aanwezigen waarom zij geregeld bij Bonfire binnenstapte. "en van het god aanbidden, god ontmoeten en elkaar ontmoeten. Dat je echt een vuurtje bij elkaar aansteekt dat is echt heel fijn."

Dat moet ook in de toekomst nog wel mogelijk zijn. Want ondanks dat Bonfire op deze plek stopt, wordt er al nagedacht over een doorstart. "We gaan even een pauze nemen. We stoppen drie maanden met alle activiteiten, geen evenementen, helemaal niks. Maar daarna gaan we weer door. We hadden voor deze plek al een projectplan bedacht onder de noemer 'Modern Klooster' en dat willen we nog steeds ontwikkelen."

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...