Dordrecht, Netherlands

Laatste keer Bonfire in Bonifatiuskerk

Bonfire nam zondagavond afscheid van de Bonifatiuskerk. Het pand is verkocht aan een projectontwikkelaar die er appartementen in gaat maken.
Petra Scheurwater | 30 december 2019 17:43 | Aangepast op 30 december 2019 17:43
En dat betekent dat na 7 jaar de deuren van de christelijke ontmoetingsplek definitief dicht gaan. "Helaas, hebben we geen onderkomen meer en zijn we een tijdje dakloos", vertelt Erwin Wietses, directeur van Bonfire.

Niet alleen de stafleden gaan Bonfire missen, ook voor de vaste bezoekers ontstaat er door het vertrek een lege plek.


"Ik heb heel erg genoten van het samen bidden", vertelt een van de aanwezigen waarom zij geregeld bij Bonfire binnenstapte. "en van het god aanbidden, god ontmoeten en elkaar ontmoeten. Dat je echt een vuurtje bij elkaar aansteekt dat is echt heel fijn."

Dat moet ook in de toekomst nog wel mogelijk zijn. Want ondanks dat Bonfire op deze plek stopt, wordt er al nagedacht over een doorstart. "We gaan even een pauze nemen. We stoppen drie maanden met alle activiteiten, geen evenementen, helemaal niks. Maar daarna gaan we weer door. We hadden voor deze plek al een projectplan bedacht onder de noemer 'Modern Klooster' en dat willen we nog steeds ontwikkelen."

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...

Voetganger (34) die werd geschept door auto in ziekenhuis overleden

De voetganger die dinsdag aan het einde van de middag op de Krispijnseweg in Dordrecht werd aangered...