gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laatste raadsvergadering burgemeester Brok

Burgemeester Arno Brok leidde vrijdagmiddag zijn laatste gemeenteraadsvergadering in het Dordtse Stadhuis

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Hij werd tijdens deze bijzondere vergadering toegesproken door onder andere de nestor van de Raad, Nelleke de Smoker- van Andel, wethouder Piet Sleeking en de commissaris van de Koning in Zuid-Holland, Jaap Smit. (zie video)

Ook werd hij onderscheiden als Officier in de Orde van Oranje Nassau. De gemeenteraad wilde hem bij zijn afscheid ook benoemen tot ereburger van Dordrecht, maar dat heeft hij geweigerd.

Ambassadeur

Brok wordt vooral gezien als een goede ambassadeur voor de stad. Zo haalde hij de landelijke intocht van Sinterklaas en de eerste Koningsdag nieuwe stijl naar Dordrecht.

Ook hielp hij in het Bulgaarse Varna mee om een expositie naar het Dordrechts Museum te halen.

'Naming and shaming'

Door vriend en vijand wordt Brok vooral geroemd als een bestuurder met kunde en humor, maar ook als een man die harde maatregelen niet schuwt als die nodig zijn. Tegen een beruchte familie in het Lijnbaangebied paste hij bijvoorbeeld 'naming and shaming' toe.

Ook lag hij regelmatig onder vuur vanwege zijn horecabeleid. Hij kreeg daar veel kritiek op, omdat hij zaken te snel zou sluiten.

Bij café De Pul haalde hij zelfs bakzeil. Hij wilde de zaak aan de Grote Spuistraat een half jaar sluiten na drugshandel op het terras en een vechtpartij, maar de rechter floot hem terug. In 85% van de rechtzaken over sluitingen kreeg hij overigens gelijk.

Friesland

Brok begint volgende week aan zijn nieuwe baan als commissaris van de Koning in Friesland. De verhuiswagen komt dit weekend in actie. Brok gaat voorlopig wonen in het Friese dorpje Balk.
(Met dank aan RTV Rijnmond)
 

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.