Dordrecht, Netherlands

Landelijk meer autobranden, in Dordrecht juist minder

In 2020 zijn er landelijk gezien meer autobranden geweest dan in het jaar ervoor. In de provincie Zuid-Holland gaat het om een stijging van 13 procent. In Dordrecht zijn er opmerkelijk genoeg minder auto's uitgebrand, afgelopen jaar.
Dennis Koorevaar | 4 januari 2021 14:29 | Aangepast op 4 januari 2021 14:29
Landelijk gezien werd er bijna 5600 keer alarm geslagen voor een autobrand, een stijging van iets meer dan 6 procent. Branden als gevolg van ongevallen en autobranden op snelwegen worden niet in dat overzicht meegenomen. Om goed te vergelijken is er slechts één P2000-melding per dag per straat meegeteld.


In de provincie Zuid-Holland moesten in 2019, 1063 auto's het ontgelden, de meeste van alle twaalf provincies. Alleen Noord-Brabant komt in de buurt met 955. In 2020 vlogen er 1201 voertuigen in brand, blijkt uit cijfers van alarmeringen.nl.

Specifiek in Rotterdam nam het aantal autobranden ook toe; van 215 naar 243, een stijging van 13 procent. In Dordrecht nam het aantal autobranden juist af. Werden er in 2019 nog 53 gemeld, is dat in 2020 afgenomen naar 45. Ook in Spijkenisse, Ridderkerk en Vlaardingen waren er minder incidenten van deze aard.


De teller voor dit jaar staat al op 1. De eerste autobrand van het jaar was op 1 januari in Crabbehof.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...