gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

d3c95a44c3991df89b6ec125892ecb94

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij voetbalvereniging BVV Barendrecht is een tijdelijke tweede examenlocatie geopend. De nieuwe plek moet helpen om de lange wachttijden voor rijexamens in onze streek terug te dringen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Volgens examenmanager Liesbeth den Adel is de wachttijd inmiddels aanzienlijk korter dan voorheen. Waar kandidaten in de drukste periode tot wel twintig weken moesten wachten, is dat nu teruggebracht naar zo’n zeven weken. “Dit is de enige gemeente in Nederland met twee CBR-locaties”, vertelt ze enthousiast. “Hiermee hopen we de wachttijd stabiel laag te houden.”

Met de nieuwe locatie kunnen tot het voorjaar van 2026 ongeveer 2.500 extra examens worden afgenomen. Ter vergelijking: op de hoofdlocatie aan de Zwaalweg worden jaarlijks zo’n 15.000 examens afgenomen.

Unieke tijdelijke locatie op sportpark De Bongerd
De tijdelijke locatie bevindt zich in de jeugdkantine en commissiekamer van BVV Barendrecht, die nu dienstdoen als examenruimte en wachtkamer. Er is plek voor drie examinatoren, die samen dagelijks zo’n acht praktijkexamens per persoon afnemen. Daarmee worden wekelijks bijna honderd extra examens mogelijk gemaakt.

De examens die hier plaatsvinden zijn uitsluitend praktijkexamens voor auto, motor en aanhanger. Theorie-examens blijven op de vaste locatie aan de Zwaalweg. Naast de twee in Barendrecht, zijn de dichtbijzijnde CBR-examenlocaties die in Dordrecht en Schelluinen.

Rustiger en toegankelijker voor kandidaten
De nieuwe locatie bevalt goed bij examenkandidaten. Vito, die onlangs slaagde op De Bongerd, vertelt dat hij het examen hier als veel rustiger en minder stressvol heeft ervaren dan op de hoofdlocatie. “Je zit meteen in een relaxte omgeving en ook als je wegrijdt zit je niet meteen midden in het drukke verkeer”, zegt hij tevreden.

Den Adel bevestigt dat veel kandidaten zich prettig voelen op deze locatie. “De sfeer is ontspannen en overzichtelijk. We merken dat kandidaten daardoor rustiger het examen ingaan”, legt ze uit.

Rijscholen welkom
Hoewel het CBR in Barendrecht sinds begin september volledig operationeel is, is er volgens Den Adel nog ruimte voor meer rijscholen uit de regio om van deze extra locatie gebruik te maken. “Het is een fijne, kleinschalige plek met veel tevreden kandidaten. Rijscholen uit Dordrecht en omgeving zijn van harte welkom om hier ook examens te plannen”, besluit ze.

Met de tweede locatie en extra inzet van examinatoren hoopt het CBR de wachttijd in de regio definitief onder controle te houden – én kandidaten een prettiger start van hun rijexamen te bieden.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

|

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.