gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leden D66 Dordrecht sturen bestuur weg

cd50875c55f900578ddfacfd10d632db

De diepe crisis binnen D66 in Dordrecht duurt onverminderd voort. Maandagavond stemden de leden het amper een jaar zittende bestuur naar huis. Twee kampen in de partij strijden om de macht.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het vorige zomer aangetreden afdelingsbestuur wilde de ledenvergadering zelf niet houden, waarop het landelijk bestuur ingreep en de vergadering van maandagavond uitschreef.

Met een motie van wantrouwen is het afdelingsbestuur op die bijeenkomst naar huis gestuurd. Het landelijk bestuur is tevens verzocht om orde op zaken te stellen en onderzoek te doen naar beschuldigingen over discriminatie binnen de Dordtse afdeling.

Dat laatste is waar de ruzie binnen D66 Dordrecht volgens nieuwkomers in de partij echt om draait. De 'gevestigde orde' ontkent dat in alle toonaarden. Die stelt dat Ahmet Polat alleen kritiek kreeg omdat hij als voorzitter van de selectiecommissie niet zelf raadslid kon worden.

Chagrijn

Vorig jaar kwamen Osman Bosuguy (nummer 10 van de lijst) en Polat (nummer 30) met voorkeursstemmen in de Dordtse gemeenteraad. Dat leidde tot veel chagrijn binnen de partij, ook omdat de onervaren D66-fractie buiten het college viel.

Na de zomer werd een nieuw afdelingsbestuur gekozen, maar later bleek dat die stemming beïnvloed was door nieuwelingen, die een 'cadeaulidmaatschap' hadden gekregen. Daar werd het nieuwe bestuur verantwoordelijk voor gehouden.

Er lijken twee stromingen binnen de partij te zijn; een groep, die vindt dat nieuwe, veelal allochtone leden te veel invloed hebben gekregen en een groep, die vindt dat de partij juist blij moet zijn met de multiculturele inbreng.

De leden van de Dordtse afdeling hebben het landelijk bestuur van D66 unaniem verzocht om onafhankelijk onderzoek te laten doen naar de vraag of er sprake was of is van discriminatie.

Lees ook

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

ONTVOERING WEBSITE FOTO

Twee mannen vast na gijzeling, mogelijk verband met inbeslagname drugs

De politie heeft twee mensen opgepakt op verdenking van een gijzeling van een man in een flat in Zwijndrecht. Het gaat om twee mannen van 18 en 19 jaar oud, uit Papendrecht en Rotterdam.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.