Dordrecht, Netherlands

Herinrichting Noorderhoofd prachtig, maar “bankjes niet geschikt voor ouderen”

De herinrichting van het Noorderhoofd aan de voet van de Prins Clausbrug in Dordrecht is afgerond. Het Noorderhoofd is nu voor fietsers en wandelaars dé entree tot de Dordtse binnenstad vanaf de Prins Clausbrug. Desondanks is er ook kritiek.
Fokko van der Straaten | 1 augustus 2023 13:00 | Aangepast op 1 augustus 2023 12:50
Het (snel)fietspad over de brug is aangepast, net als de aanlanding op het Noorderhoofd. De definitieve bestrating van natuursteen en de brede plantenbakken met gevarieerd groen op het plein nodigen uit om even te gaan zitten. Je kunt er genieten van het uitzicht over het Wantij en de Beneden Merwede.

Maar die uitnodiging om van het uitzicht te gaan genieten op de nieuwe bankjes is bij buurtbewoner Dirk van Burgel niet in goede aarde gevallen. De bankjes zijn volgens hem niet geschikt voor het grote aantal ouderen dat daar nogal eens wil gaan zitten. Ze missen een rugleuning en zijn niet aantrekkelijk voor mensen die daar een uurtje of langer van de omgeving willen genieten.

VSP-fractievoorzitter Margret Stolk is heel blij met de herinrichting, maar vraagt zich ook af of de omwonenden vooraf wel goed zijn geïnformeerd over het soort bankjes dat is geplaatst. De oplossing is volgens Stolk heel simpel: “Zorg dat ook ouderen weer goed kunnen zitten en voeg een aantal rugleuningen toe.”

De reactie van het Dordtse gemeentebestuur: “Het ontwerp van het Noorderhoofd is tijdens een inloopbijeenkomst op 19 juli 2022 aan omwonenden voorgelegd. Ook is er regelmatig overleg geweest met het bestuur van de VVE Noorderlicht. Zowel bij de bijeenkomst als in de gesprekken is aangegeven dat de gemeente in de 3 grote plantenbakken zitelementen opneemt. Omwonenden konden tijdens de bijeenkomst reageren op het ontwerp. We hebben onder andere op verzoek van omwonenden nog prullenbakken toegevoegd. Ook wordt de verkeerssituatie nog nader tegen het licht gehouden.”

Kijk hieronder naar onze reportage hierover.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Buurt direct in actie bij heftige explosie in Papendrecht

Na de heftige explosie en brand aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht, is de buurt gelijk in ac...

Deze chemische stof komt in onze stad veel meer voor dan landelijk

Vrijwel elke Nederlander heeft een hoeveelheid PFAS in het bloed die hoger is dan de gezonde grenswa...

Lopers Albert Schweitzer halen meer dan 100.000 euro op

Het Roparunteam van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft veel meer opgehaald dan van tevoren gedac...

Gemeente pakt door: uitbreiding warmtenet van start gegaan

De volgende uitbreiding van het Zwijndrechtse warmtenet is een feit. Woensdagmiddag werd de aanleg v...

Sliedrecht gaat zelf betalen voor onderzoek naar gezamenlijk zwembad

Het dorpsbestuur van Sliedrecht heeft besloten zelf het volledige bedrag op te hoesten voor onderzoe...

Nur is alles kwijt na verwoestende brand: 'Ik woonde er net, alles was nieuw'

Buurtbewoners van de woning die afgelopen nacht volledig verwoest werd na de brand en explosie in Pa...