Dordrecht, Netherlands

Herinrichting Noorderhoofd prachtig, maar “bankjes niet geschikt voor ouderen”

De herinrichting van het Noorderhoofd aan de voet van de Prins Clausbrug in Dordrecht is afgerond. Het Noorderhoofd is nu voor fietsers en wandelaars dé entree tot de Dordtse binnenstad vanaf de Prins Clausbrug. Desondanks is er ook kritiek.
Fokko van der Straaten | 1 augustus 2023 13:00 | Aangepast op 1 augustus 2023 12:50
Het (snel)fietspad over de brug is aangepast, net als de aanlanding op het Noorderhoofd. De definitieve bestrating van natuursteen en de brede plantenbakken met gevarieerd groen op het plein nodigen uit om even te gaan zitten. Je kunt er genieten van het uitzicht over het Wantij en de Beneden Merwede.

Maar die uitnodiging om van het uitzicht te gaan genieten op de nieuwe bankjes is bij buurtbewoner Dirk van Burgel niet in goede aarde gevallen. De bankjes zijn volgens hem niet geschikt voor het grote aantal ouderen dat daar nogal eens wil gaan zitten. Ze missen een rugleuning en zijn niet aantrekkelijk voor mensen die daar een uurtje of langer van de omgeving willen genieten.

VSP-fractievoorzitter Margret Stolk is heel blij met de herinrichting, maar vraagt zich ook af of de omwonenden vooraf wel goed zijn geïnformeerd over het soort bankjes dat is geplaatst. De oplossing is volgens Stolk heel simpel: “Zorg dat ook ouderen weer goed kunnen zitten en voeg een aantal rugleuningen toe.”

De reactie van het Dordtse gemeentebestuur: “Het ontwerp van het Noorderhoofd is tijdens een inloopbijeenkomst op 19 juli 2022 aan omwonenden voorgelegd. Ook is er regelmatig overleg geweest met het bestuur van de VVE Noorderlicht. Zowel bij de bijeenkomst als in de gesprekken is aangegeven dat de gemeente in de 3 grote plantenbakken zitelementen opneemt. Omwonenden konden tijdens de bijeenkomst reageren op het ontwerp. We hebben onder andere op verzoek van omwonenden nog prullenbakken toegevoegd. Ook wordt de verkeerssituatie nog nader tegen het licht gehouden.”

Kijk hieronder naar onze reportage hierover.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...

Besluitvorming opvang minderjarige vluchtelingen ‘zorgvuldig en volgens de regels'

De besluitvorming over de opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen aan de Weterin...

Oplichter opgepakt dankzij man (84): ‘Meneer bleek een zeer goed toneelspeler’

In Ridderkerk is afgelopen vrijdag een oplichter opgepakt. De politie kreeg daarbij hulp van het beo...

Anouk (21) maakt met buurtbewoners metersgrote muurschildering in eigen wijk

De 21-jarige kunstenaar Anouk Brand heeft met buurtbewoners een kale, saaie muur aan de Pijnenburg i...