gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf mag in afgeslankte vorm

Stadswerven mag van start met vijf in plaats van tien ligplaatsen voor historische binnenvaartschepen. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond beslist. De afslanking betekent geen subsidie van de provincie. Initiatiefnemer Stichting Leefwerf vreest nu dat het plan financieel niet haalbaar is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeenteraad ziet een museumhaven wel zitten, maar volgens het college is het in de beoogde vorm onuitvoerbaar. Tien schepen nemen teveel ruimte in beslag. Projectontwikkelaar OCW wil dat er namelijk een zo groot mogelijke jachthaven komt. Bovendien zou het centrum voor hedendaagse kunst Dordtyart ook aanspraak kunnen maken op gebruik van de haven. Het centrum zit in de Biesboschhal en die staat er naast.

De besluitvorming kwam onder druk te staan, vanwege eisen van de provincie. Die wil 200.000 euro subsidie geven, maar dan moet de raad het plan wel voor het einde van het jaar hebben goedgekeurd. De goedkeuring is er nu, maar het aantal schepen verandert. Mogelijk kan er nu opnieuw met de provincie worden onderhandeld over de voorwaarden. Het haalt in ieder geval de druk van de ketel.

Initiatiefnemer Elio Barone staat niet te juichen. Volgens hem is het plan met minder schepen waarschijnlijk financieel niet haalbaar. Hij is met zijn stichting Leefwerf De Biesbosch verantwoordelijk. De raad wil niet compenseren als de provincie niet met geld over de brug komt.

Lees ook

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

ONTVOERING WEBSITE FOTO

Twee mannen vast na gijzeling, mogelijk verband met inbeslagname drugs

De politie heeft twee mensen opgepakt op verdenking van een gijzeling van een man in een flat in Zwijndrecht. Het gaat om twee mannen van 18 en 19 jaar oud, uit Papendrecht en Rotterdam.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.