gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf mag in afgeslankte vorm

Stadswerven mag van start met vijf in plaats van tien ligplaatsen voor historische binnenvaartschepen. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond beslist. De afslanking betekent geen subsidie van de provincie. Initiatiefnemer Stichting Leefwerf vreest nu dat het plan financieel niet haalbaar is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeenteraad ziet een museumhaven wel zitten, maar volgens het college is het in de beoogde vorm onuitvoerbaar. Tien schepen nemen teveel ruimte in beslag. Projectontwikkelaar OCW wil dat er namelijk een zo groot mogelijke jachthaven komt. Bovendien zou het centrum voor hedendaagse kunst Dordtyart ook aanspraak kunnen maken op gebruik van de haven. Het centrum zit in de Biesboschhal en die staat er naast.

De besluitvorming kwam onder druk te staan, vanwege eisen van de provincie. Die wil 200.000 euro subsidie geven, maar dan moet de raad het plan wel voor het einde van het jaar hebben goedgekeurd. De goedkeuring is er nu, maar het aantal schepen verandert. Mogelijk kan er nu opnieuw met de provincie worden onderhandeld over de voorwaarden. Het haalt in ieder geval de druk van de ketel.

Initiatiefnemer Elio Barone staat niet te juichen. Volgens hem is het plan met minder schepen waarschijnlijk financieel niet haalbaar. Hij is met zijn stichting Leefwerf De Biesbosch verantwoordelijk. De raad wil niet compenseren als de provincie niet met geld over de brug komt.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.