gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf mag in afgeslankte vorm

Stadswerven mag van start met vijf in plaats van tien ligplaatsen voor historische binnenvaartschepen. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond beslist. De afslanking betekent geen subsidie van de provincie. Initiatiefnemer Stichting Leefwerf vreest nu dat het plan financieel niet haalbaar is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeenteraad ziet een museumhaven wel zitten, maar volgens het college is het in de beoogde vorm onuitvoerbaar. Tien schepen nemen teveel ruimte in beslag. Projectontwikkelaar OCW wil dat er namelijk een zo groot mogelijke jachthaven komt. Bovendien zou het centrum voor hedendaagse kunst Dordtyart ook aanspraak kunnen maken op gebruik van de haven. Het centrum zit in de Biesboschhal en die staat er naast.

De besluitvorming kwam onder druk te staan, vanwege eisen van de provincie. Die wil 200.000 euro subsidie geven, maar dan moet de raad het plan wel voor het einde van het jaar hebben goedgekeurd. De goedkeuring is er nu, maar het aantal schepen verandert. Mogelijk kan er nu opnieuw met de provincie worden onderhandeld over de voorwaarden. Het haalt in ieder geval de druk van de ketel.

Initiatiefnemer Elio Barone staat niet te juichen. Volgens hem is het plan met minder schepen waarschijnlijk financieel niet haalbaar. Hij is met zijn stichting Leefwerf De Biesbosch verantwoordelijk. De raad wil niet compenseren als de provincie niet met geld over de brug komt.

Lees ook

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.