Dordrecht, Netherlands

Leefwerf mag in afgeslankte vorm

Stadswerven mag van start met vijf in plaats van tien ligplaatsen voor historische binnenvaartschepen. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond beslist. De afslanking betekent geen subsidie van de provincie. Initiatiefnemer Stichting Leefwerf vreest nu dat het plan financieel niet haalbaar is.
Peter Tromp | 20 december 2017 11:36 | Aangepast op 20 december 2017 11:36
De gemeenteraad ziet een museumhaven wel zitten, maar volgens het college is het in de beoogde vorm onuitvoerbaar. Tien schepen nemen teveel ruimte in beslag. Projectontwikkelaar OCW wil dat er namelijk een zo groot mogelijke jachthaven komt. Bovendien zou het centrum voor hedendaagse kunst Dordtyart ook aanspraak kunnen maken op gebruik van de haven. Het centrum zit in de Biesboschhal en die staat er naast.

De besluitvorming kwam onder druk te staan, vanwege eisen van de provincie. Die wil 200.000 euro subsidie geven, maar dan moet de raad het plan wel voor het einde van het jaar hebben goedgekeurd. De goedkeuring is er nu, maar het aantal schepen verandert. Mogelijk kan er nu opnieuw met de provincie worden onderhandeld over de voorwaarden. Het haalt in ieder geval de druk van de ketel.

Initiatiefnemer Elio Barone staat niet te juichen. Volgens hem is het plan met minder schepen waarschijnlijk financieel niet haalbaar. Hij is met zijn stichting Leefwerf De Biesbosch verantwoordelijk. De raad wil niet compenseren als de provincie niet met geld over de brug komt.

Lees ook

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...