gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf mag in afgeslankte vorm

Stadswerven mag van start met vijf in plaats van tien ligplaatsen voor historische binnenvaartschepen. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagavond beslist. De afslanking betekent geen subsidie van de provincie. Initiatiefnemer Stichting Leefwerf vreest nu dat het plan financieel niet haalbaar is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeenteraad ziet een museumhaven wel zitten, maar volgens het college is het in de beoogde vorm onuitvoerbaar. Tien schepen nemen teveel ruimte in beslag. Projectontwikkelaar OCW wil dat er namelijk een zo groot mogelijke jachthaven komt. Bovendien zou het centrum voor hedendaagse kunst Dordtyart ook aanspraak kunnen maken op gebruik van de haven. Het centrum zit in de Biesboschhal en die staat er naast.

De besluitvorming kwam onder druk te staan, vanwege eisen van de provincie. Die wil 200.000 euro subsidie geven, maar dan moet de raad het plan wel voor het einde van het jaar hebben goedgekeurd. De goedkeuring is er nu, maar het aantal schepen verandert. Mogelijk kan er nu opnieuw met de provincie worden onderhandeld over de voorwaarden. Het haalt in ieder geval de druk van de ketel.

Initiatiefnemer Elio Barone staat niet te juichen. Volgens hem is het plan met minder schepen waarschijnlijk financieel niet haalbaar. Hij is met zijn stichting Leefwerf De Biesbosch verantwoordelijk. De raad wil niet compenseren als de provincie niet met geld over de brug komt.

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.