Dordrecht, Netherlands

Leerkrachten basisonderwijs staken

De leerkrachten in het basisonderwijs namen deel aan een landelijke staking. Ze eisen een hoger salaris en lagere werkdruk. “Er moet nu iets gebeuren. Het is 5 voor 12.”
Carlijn Kruidhof | 27 juni 2017 12:40 | Aangepast op 27 juni 2017 12:40
Elske van Bochove is leraar op de OBS Dubbeldam. Zij vindt het een mythe dat de werkdruk in het basisonderwijs lager is dan in het voortgezet onderwijs. “Ik ben leerkracht van groep 8 en ik kan je beloven dat de laatste weken mijn werkdagen op z’n minst 12 uur lang waren om alles rond te krijgen. Alle leuke dingen voor de leerlingen, maar ook rapporten, verslagen en de overgang naar de middelbare school.”

“De leraren in het basisonderwijs verdienen structureel te weinig,” vertelt Eugenie Stolk, lid van het dagelijks bestuur van de Algemene Onderwijsbond. “Heel gek dat ze op hetzelfde niveau een opleiding hebben gevolgd en toch 20 procent minder verdienen. Daarbij komt nog dat de werkdruk enorm is. En er is een enorm leraren tekort. Dat maakt dat het bijna niet meer vol te houden is.”

Als de politiek nog steeds niet wil luisteren, zit er niks anders op dan nog groter actie voeren, zegt Stolk. “Dan gaan we in september hardere acties voeren. Wie niet luistert, moet maar voelen, zeggen ze dan. Dat klinkt heel onaardig maar het kan niet anders. We hebben straks een maatschappelijk probleem als de kinderen geen goed onderwijs meer krijgen. Dat moet de politiek nu gaan snappen.”

Demissionair premier Mark Rutte ontvangt vanmiddag een petitie met 351.860 handtekeningen.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...