gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen School Vest halen schoolwerk op: 'We moeten hard aan de bak'

e0f3033cf4b40bb460d2b2f73281ec22

Een stuk minder druk op het schoolplein dan op een normale dinsdagochtend. Bij School Vest komen de leerlingen wel naar het plein, maar dan alleen om hun spullen op te halen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Wij krijgen uitleg over het thuiswerken en we krijgen onze chromebooks mee en extra schoolwerk", vertelt Bink (12)."En dan krijgen we via een website van de meester te horen wat we elke dag moeten maken", vult Beritan (11) aan.

Om de risico's ook bij het ophalen van de schoolspullen zo klein mogelijk te houden, mag niet iedereen tegelijk naar binnen en worden verschillende ingangen van de school gebruikt.

De meeste ouders lijken te spreken te zijn over de aanpak van de school. En dat thuiswerken, daar ziet één van de moeders niet heel erg tegenop: "Mijn dochters zijn heel rustig en kunnen zelfstandig werken dus ik denk dat het bij ons wel goed komt." Veel leerlingen hebben meer twijfels over de komende weken. "Ik vind het echt wel jammer dat ik mijn vrienden dan heel lang niet kan zien".

Lees ook

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.