gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen School Vest halen schoolwerk op: 'We moeten hard aan de bak'

e0f3033cf4b40bb460d2b2f73281ec22

Een stuk minder druk op het schoolplein dan op een normale dinsdagochtend. Bij School Vest komen de leerlingen wel naar het plein, maar dan alleen om hun spullen op te halen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Wij krijgen uitleg over het thuiswerken en we krijgen onze chromebooks mee en extra schoolwerk", vertelt Bink (12)."En dan krijgen we via een website van de meester te horen wat we elke dag moeten maken", vult Beritan (11) aan.

Om de risico's ook bij het ophalen van de schoolspullen zo klein mogelijk te houden, mag niet iedereen tegelijk naar binnen en worden verschillende ingangen van de school gebruikt.

De meeste ouders lijken te spreken te zijn over de aanpak van de school. En dat thuiswerken, daar ziet één van de moeders niet heel erg tegenop: "Mijn dochters zijn heel rustig en kunnen zelfstandig werken dus ik denk dat het bij ons wel goed komt." Veel leerlingen hebben meer twijfels over de komende weken. "Ik vind het echt wel jammer dat ik mijn vrienden dan heel lang niet kan zien".

Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''