Dordrecht, Netherlands

Leerorkest Drechtsteden geeft muziekles iets extra's

"Je kan op een instrument leren spelen, dat is echt leuk" , zegt de bijna 10-jarige Jeremiah. "Op veel andere scholen kan dat niet", vult z'n 9-jarig klasgenootje Isabella aan. Hun school werkt dan ook samen met het Leerorkest Drechtsteden.
Petra Scheurwater | 25 februari 2020 16:22 | Aangepast op 25 februari 2020 16:22
"We doen dit al drie jaar en alle scholen waar we mee samenwerken doen het erg leuk. Het bijzondere op De Griffioen is dat we hier voor het eerst gebruik maken van een speciaal ontwikkelde leerlijn", zegt Lucienne van der Lans.

"De kinderen leren allemaal hetzelfde en leren vooral goed luisteren en samenwerken. Muziek is van grote toegevoegde waarde voor de ontwikkeling van een kind", vervolgt de voorzitter van de stichting Leerorkest Drechtsteden.

"Het kost iets extra's, maar dat hebben wij er graag voor over", zegt directeur Chantal Nijman van de basisschool in de Dordtse wijk Stadspolders; "kinderen kwamen binnen of buiten school nauwelijks in aanraking met instrumenten. Maar nu dus wel."

Meer weten over het leerorkest? Bezoek dan hun

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...