gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leger des Heils wint Theodoor Stoopprijs

Het Leger des Heils heeft de Theodoor Stoopprijs gekregen voor het Maaltijdenproject. De prijs van PvdA Dordrecht is zondagmiddag op de partijnieuwjaarsreceptie in Grand Café Dordts genoegen uitgereikt door raadslid Inge Stevens. Het Maaltijdenproject versloeg de twee andere genomineerden, de Voedselbank en Geef het Dordt. 

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Het Maaltijdenproject van het Leger houdt in dat er iedere 14 dagen een maaltijd wordt bereid voor dertig tot vijftig personen. Het gaat vooral om mensen die een voedselpakket van de Voedselbank ontvangen en dak en thuislozen. Zij zijn op deze dagen aanwezig om aan te schuiven voor een maaltijd.


Het initiatief van de Voedselbank bestaat uit een samenwerking met de PvdA waarbij er tweemaal per jaar een actie bij drie supermarkten in de stad wordt gehouden. Het winkelende publiek heeft hierbij de mogelijkheid om houdbare producten af te staan.


Geef het Dordt focust zich op het inrichten van woningen voor mensen met weinig financiële middelen. Terwijl de inrichting wordt gegeven, wordt van de ontvanger een wederdienst verwacht. De organisatie wil het project uitbreiden. 

Lees ook

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."