Dordrecht, Netherlands

Leger des Heils wint Theodoor Stoopprijs

Het Leger des Heils heeft de Theodoor Stoopprijs gekregen voor het Maaltijdenproject. De prijs van PvdA Dordrecht is zondagmiddag op de partijnieuwjaarsreceptie in Grand Café Dordts genoegen uitgereikt door raadslid Inge Stevens. Het Maaltijdenproject versloeg de twee andere genomineerden, de Voedselbank en Geef het Dordt. 
Kees Rijborz | 16 januari 2017 11:02 | Aangepast op 16 januari 2017 11:02
Het Maaltijdenproject van het Leger houdt in dat er iedere 14 dagen een maaltijd wordt bereid voor dertig tot vijftig personen. Het gaat vooral om mensen die een voedselpakket van de Voedselbank ontvangen en dak en thuislozen. Zij zijn op deze dagen aanwezig om aan te schuiven voor een maaltijd.


Het initiatief van de Voedselbank bestaat uit een samenwerking met de PvdA waarbij er tweemaal per jaar een actie bij drie supermarkten in de stad wordt gehouden. Het winkelende publiek heeft hierbij de mogelijkheid om houdbare producten af te staan.


Geef het Dordt focust zich op het inrichten van woningen voor mensen met weinig financiële middelen. Terwijl de inrichting wordt gegeven, wordt van de ontvanger een wederdienst verwacht. De organisatie wil het project uitbreiden. 

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...

Steeds meer mensen zonder vangnet, maar steeds minder mentoren om ze op te vangen

Er is een schreeuwend tekort aan vrijwilligers die mensen helpen die niemand meer hebben om op terug...