gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leger des Heils wint Theodoor Stoopprijs

Het Leger des Heils heeft de Theodoor Stoopprijs gekregen voor het Maaltijdenproject. De prijs van PvdA Dordrecht is zondagmiddag op de partijnieuwjaarsreceptie in Grand Café Dordts genoegen uitgereikt door raadslid Inge Stevens. Het Maaltijdenproject versloeg de twee andere genomineerden, de Voedselbank en Geef het Dordt. 

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Het Maaltijdenproject van het Leger houdt in dat er iedere 14 dagen een maaltijd wordt bereid voor dertig tot vijftig personen. Het gaat vooral om mensen die een voedselpakket van de Voedselbank ontvangen en dak en thuislozen. Zij zijn op deze dagen aanwezig om aan te schuiven voor een maaltijd.


Het initiatief van de Voedselbank bestaat uit een samenwerking met de PvdA waarbij er tweemaal per jaar een actie bij drie supermarkten in de stad wordt gehouden. Het winkelende publiek heeft hierbij de mogelijkheid om houdbare producten af te staan.


Geef het Dordt focust zich op het inrichten van woningen voor mensen met weinig financiële middelen. Terwijl de inrichting wordt gegeven, wordt van de ontvanger een wederdienst verwacht. De organisatie wil het project uitbreiden. 

Lees ook

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.