gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leger des Heils wint Theodoor Stoopprijs

Het Leger des Heils heeft de Theodoor Stoopprijs gekregen voor het Maaltijdenproject. De prijs van PvdA Dordrecht is zondagmiddag op de partijnieuwjaarsreceptie in Grand Café Dordts genoegen uitgereikt door raadslid Inge Stevens. Het Maaltijdenproject versloeg de twee andere genomineerden, de Voedselbank en Geef het Dordt. 

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Het Maaltijdenproject van het Leger houdt in dat er iedere 14 dagen een maaltijd wordt bereid voor dertig tot vijftig personen. Het gaat vooral om mensen die een voedselpakket van de Voedselbank ontvangen en dak en thuislozen. Zij zijn op deze dagen aanwezig om aan te schuiven voor een maaltijd.


Het initiatief van de Voedselbank bestaat uit een samenwerking met de PvdA waarbij er tweemaal per jaar een actie bij drie supermarkten in de stad wordt gehouden. Het winkelende publiek heeft hierbij de mogelijkheid om houdbare producten af te staan.


Geef het Dordt focust zich op het inrichten van woningen voor mensen met weinig financiële middelen. Terwijl de inrichting wordt gegeven, wordt van de ontvanger een wederdienst verwacht. De organisatie wil het project uitbreiden. 

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.