gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lekker meezingen met Sinterklaas in het Energiehuis

92e921e0b45afe1c3d33461edbd6597c

Een heleboel kinderen, pepernoten, zwarte pieten en allerlei bekende Sinterklaasliedjes. Dat zijn de ingrediënten van het Sinterzingmaarmeeconcert van Phil Kidzz en Phil Young, onderdeel van het Dordrechts Philharmonisch Orkest. Op zaterdag 24 november om 12:00 uur barst het spektakel los in het Energiehuis.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Het initiatief voor dit concert is ontstaan uit het feit dat er dit jaar helaas geen Sinterklaasshow in Schouwburg Kunstmin is. Om de Sint toch een warm muzikaal welkom in Nederland te geven, verwelkomen Phil Kidzz en Phil Young Sinterklaas nu in hun eigen theatershow. Beide orkesten die deze middag spelen, staan onder leiding van Lisette Harms.

Tijdens de show zullen een flink aantal pieten aanwezig zijn. De geruchten gaan dat Hoofdpiet en PaniekPiet sowieso hun opwachting zullen maken en men fluistert zelfs dat de Sint misschien wel langskomt, mits er natuurlijk goed meegezongen wordt. Want meezingen daar ontkom je niet aan tijdens dit concert. Allerlei bekende Sinterklaasliedjes passeren de revue, waardoor stilzitten bijna onmogelijk wordt.

Lees ook

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.