gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Letterbos in Albert Schweitzer Ziekenhuis

6000172565d1d683600829e4dc6f6f63

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis besteedt deze week aandacht aan de laaggeletterdheid. Het is namelijk de week van de alfabetisering. In het ziekenhuis is een letterbos gebouwd.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
 In het letterbos kan je op een groen blaadje een tip, suggestie of idee opschrijven en dat in de boom hangen. Je kunt er informatie vinden over alfabetisme, praten met medewerkers en een quiz doen. Vandaag werd er rondgelopen met letterfruit en de patiënten kregen lettervermicelli in hun soep. De medewerkers krijgen donderdag een workshop over laaggeletterdheid. Zij roepen op dit probleem bespreekbaar te maken. Veel mensen zouden het nog voor zich houden en dat vergroot de gezondheidsrisico’s onder patiënten.


2,5 miljoen volwassenen in Nederland hebben moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Ongeveer twee derde daarvan is gewoon van autochtone afkomst. Analfabetisme komt in iedere leeftijdscategorie voor, toch bevindt het grootste gedeelte zich tussen de 55 – 64 jaar.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.