gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Letterbos in Albert Schweitzer Ziekenhuis

6000172565d1d683600829e4dc6f6f63

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis besteedt deze week aandacht aan de laaggeletterdheid. Het is namelijk de week van de alfabetisering. In het ziekenhuis is een letterbos gebouwd.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
 In het letterbos kan je op een groen blaadje een tip, suggestie of idee opschrijven en dat in de boom hangen. Je kunt er informatie vinden over alfabetisme, praten met medewerkers en een quiz doen. Vandaag werd er rondgelopen met letterfruit en de patiënten kregen lettervermicelli in hun soep. De medewerkers krijgen donderdag een workshop over laaggeletterdheid. Zij roepen op dit probleem bespreekbaar te maken. Veel mensen zouden het nog voor zich houden en dat vergroot de gezondheidsrisico’s onder patiënten.


2,5 miljoen volwassenen in Nederland hebben moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Ongeveer twee derde daarvan is gewoon van autochtone afkomst. Analfabetisme komt in iedere leeftijdscategorie voor, toch bevindt het grootste gedeelte zich tussen de 55 – 64 jaar.

Lees ook

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.