Dordrecht, Netherlands

Letterbos in Albert Schweitzer Ziekenhuis

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis besteedt deze week aandacht aan de laaggeletterdheid. Het is namelijk de week van de alfabetisering. In het ziekenhuis is een letterbos gebouwd.
Lois Haanskorf | 4 september 2018 17:11 | Aangepast op 4 september 2018 17:11
 In het letterbos kan je op een groen blaadje een tip, suggestie of idee opschrijven en dat in de boom hangen. Je kunt er informatie vinden over alfabetisme, praten met medewerkers en een quiz doen. Vandaag werd er rondgelopen met letterfruit en de patiënten kregen lettervermicelli in hun soep. De medewerkers krijgen donderdag een workshop over laaggeletterdheid. Zij roepen op dit probleem bespreekbaar te maken. Veel mensen zouden het nog voor zich houden en dat vergroot de gezondheidsrisico’s onder patiënten.


2,5 miljoen volwassenen in Nederland hebben moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Ongeveer twee derde daarvan is gewoon van autochtone afkomst. Analfabetisme komt in iedere leeftijdscategorie voor, toch bevindt het grootste gedeelte zich tussen de 55 – 64 jaar.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...