gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Letterbos in Albert Schweitzer Ziekenhuis

6000172565d1d683600829e4dc6f6f63.jpg

Het Albert Schweitzer Ziekenhuis besteedt deze week aandacht aan de laaggeletterdheid. Het is namelijk de week van de alfabetisering. In het ziekenhuis is een letterbos gebouwd.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
 In het letterbos kan je op een groen blaadje een tip, suggestie of idee opschrijven en dat in de boom hangen. Je kunt er informatie vinden over alfabetisme, praten met medewerkers en een quiz doen. Vandaag werd er rondgelopen met letterfruit en de patiënten kregen lettervermicelli in hun soep. De medewerkers krijgen donderdag een workshop over laaggeletterdheid. Zij roepen op dit probleem bespreekbaar te maken. Veel mensen zouden het nog voor zich houden en dat vergroot de gezondheidsrisico’s onder patiënten.


2,5 miljoen volwassenen in Nederland hebben moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Ongeveer twee derde daarvan is gewoon van autochtone afkomst. Analfabetisme komt in iedere leeftijdscategorie voor, toch bevindt het grootste gedeelte zich tussen de 55 – 64 jaar.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.