Dordrecht, Netherlands

'Levensgevaarlijke' Dordtenaar ontsnapt uit psychiatrische kliniek in Den Dolder

De forensisch psychiatrische kliniek in Den Dolder waar de moordenaar van Anne Faber verbleef, is opnieuw in verlegenheid gebracht, nu blijkt dat afgelopen zaterdag een veroordeelde psychiatrisch patiënt is ontsnapt. Het gaat om de 44-jarige Peter M. uit Dordrecht. Zonder medicijnen is de man levensgevaarlijk, zegt zijn familie in het AD.
Petra Scheurwater | 5 juni 2019 09:25 | Aangepast op 5 juni 2019 09:25
Atoombom
M. werd in 2017 veroordeeld, omdat hij via internet had gemeld dat hij het station van Dordrecht zou opblazen met een atoombom. Een paar dagen later viel hij in Dordrecht een man aan die zijn boodschappen in zijn auto laadde. M. sprong de man vanuit het niets op z’n rug, maar werd door het slachtoffer en zijn zoon overmeesterd. M. droeg op dat moment een mes bij zich, meldt RTV Rijnmond.


Uit onderzoek bleek M. volledig ontoerekeningsvatbaar was. Hij is psychotisch en lijdt aan schizofrenie. Het gerechtshof in Den Haag veroordeelde M. in hoger beroep tot behandeling in een psychiatrisch ziekenhuis.

De familie zegt de kliniek te hebben gewaarschuwd voor de vluchtplannen van M. Toch kreeg hij afgelopen weekeinde een uur onbegeleid verlof. Tijdens dat verlof nam M. de benen.


Arrestatieteam

De familie werd hierover niet ingelicht. "Ik kwam er maandagmiddag pas achter, toen een arrestatieteam van de politie in mijn huis stond", zegt de 70-jarige moeder van de man in het AD.


De vrouw houdt haar hart vast. Zonder medicijnen is M. levensgevaarlijk, zegt ze. Meer dan eens heeft hij zijn verwanten met de dood bedreigd. "Zonder medicatie wil hij zijn eigen familie vermoorden. Hopelijk wordt hij snel gevonden."

Volgens RTV Utrecht is de politie van Dordrecht ingelicht over de ontsnapping van M.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...