Dordrecht, Netherlands

LHBT-gemeenschap teleurgesteld om uitspraak rechtbank

Op de veroordeling van de Dordtse homomishandelaars is door vertegenwoordigers van de LHBT-gemeenschap teleurgesteld gereageerd, Dordrecht Pride organisator Lennart Lenskens sprak erover in Studio De Witt: “We zijn teleurgesteld in de uitspraak, vooral omdat het niet wordt aangemerkt als homohaat. Als je naar de geweldsincidenten kijkt kun je er niet omheen dat dit gaat om homohaat.”
Robert van Loon | 3 november 2018 13:27 | Aangepast op 3 november 2018 13:27
Advocaat Sidney Smeets, die een van de slachtoffers vertegenwoordigt, heeft gemengde gevoelens bij de veroordeling: “Het is positief dat de rechtbank de jongeren heeft veroordeeld voor deze daden maar het is negatief dat de rechtbank kennelijk niet met beide benen in de realiteit staat. Als kankerhomo en kankerflikker normaal taalgebruik zijn wordt de LHBT gemeenschap vogelvrij verklaard en dat is iets wat het Openbaar ministerie niet moet willen.”


Ook belangenorganisatie COC is verontwaardigd over de uitspraak. In een publicatie op de website noemt COC-voorzitter Tanja Ineke de uitspraak: “Schandalig, als uitschelden voor ‘kankerflikker’ al geen bewijs meer is voor homofobie, wat dan wel? Welk voorbeeld stelt de rechter hiermee? Wat voor een signaal geef je aan kinderen die op het schoolplein voor ‘homo’ worden uitgescholden?”


Dordrecht Pride, COC en advocaat Sidney Smeets willen dat het openbaar ministerie in hoger beroep gaat tegen de uitspraak, het Rotterdamse OM heeft in een tweet aangegeven dat ze tevreden zijn met de veroordeling.

Het gesprek met Lennart Lenskens is terug te luisteren via deze link: https://soundcloud.com/rtvdordrecht

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...