gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht beperkte vrijwilligers maken wijken schoon

Mensen met een lichte beperking hebben vanochtend schoongemaakt in de omgeving van de speeltuin aan de Zeehavenlaan en dat is niet de eerste keer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Gerry van Zanten heeft de verschillende mensen bij elkaar gebracht. Het gaat vooral om mensen met een lichte beperking van de Stichting Allure die het werk verrichten. Niet alleen in de Zeehavenlaan en omgeving, maar ook in Wielwijk en Crabbehof.

“Het is een dagbesteding voor de jongens. Ze zijn supergemotiveerd om zulke dingen te doen. Ze willen niet de hele dag in een hokje opgesloten zitten.”

De schoonmaakwerkzaamheden hebben ook al geleid tot een verkiezing van de schoonste straat. Het gaat dan om het einde van de Kotterstraat waar iemand een soort tuin tegen het geluidsscherm heeft gemaakt.

Dat ze constant in de weer zijn om de rotzooi van een ander op te ruimen, deert de meesten niet. “Het is voor een goed doel”, of zoals Van Zanten zegt: “Mensen zonder beperking kunnen nu eens zien hoe mensen met een beperking hun rotzooi opruimen.”

Lees ook

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.