gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht beperkte vrijwilligers maken wijken schoon

Mensen met een lichte beperking hebben vanochtend schoongemaakt in de omgeving van de speeltuin aan de Zeehavenlaan en dat is niet de eerste keer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Gerry van Zanten heeft de verschillende mensen bij elkaar gebracht. Het gaat vooral om mensen met een lichte beperking van de Stichting Allure die het werk verrichten. Niet alleen in de Zeehavenlaan en omgeving, maar ook in Wielwijk en Crabbehof.

“Het is een dagbesteding voor de jongens. Ze zijn supergemotiveerd om zulke dingen te doen. Ze willen niet de hele dag in een hokje opgesloten zitten.”

De schoonmaakwerkzaamheden hebben ook al geleid tot een verkiezing van de schoonste straat. Het gaat dan om het einde van de Kotterstraat waar iemand een soort tuin tegen het geluidsscherm heeft gemaakt.

Dat ze constant in de weer zijn om de rotzooi van een ander op te ruimen, deert de meesten niet. “Het is voor een goed doel”, of zoals Van Zanten zegt: “Mensen zonder beperking kunnen nu eens zien hoe mensen met een beperking hun rotzooi opruimen.”

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.