gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht beperkte vrijwilligers maken wijken schoon

Mensen met een lichte beperking hebben vanochtend schoongemaakt in de omgeving van de speeltuin aan de Zeehavenlaan en dat is niet de eerste keer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Gerry van Zanten heeft de verschillende mensen bij elkaar gebracht. Het gaat vooral om mensen met een lichte beperking van de Stichting Allure die het werk verrichten. Niet alleen in de Zeehavenlaan en omgeving, maar ook in Wielwijk en Crabbehof.

“Het is een dagbesteding voor de jongens. Ze zijn supergemotiveerd om zulke dingen te doen. Ze willen niet de hele dag in een hokje opgesloten zitten.”

De schoonmaakwerkzaamheden hebben ook al geleid tot een verkiezing van de schoonste straat. Het gaat dan om het einde van de Kotterstraat waar iemand een soort tuin tegen het geluidsscherm heeft gemaakt.

Dat ze constant in de weer zijn om de rotzooi van een ander op te ruimen, deert de meesten niet. “Het is voor een goed doel”, of zoals Van Zanten zegt: “Mensen zonder beperking kunnen nu eens zien hoe mensen met een beperking hun rotzooi opruimen.”

Lees ook

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.