gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht beperkte vrijwilligers maken wijken schoon

Mensen met een lichte beperking hebben vanochtend schoongemaakt in de omgeving van de speeltuin aan de Zeehavenlaan en dat is niet de eerste keer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Gerry van Zanten heeft de verschillende mensen bij elkaar gebracht. Het gaat vooral om mensen met een lichte beperking van de Stichting Allure die het werk verrichten. Niet alleen in de Zeehavenlaan en omgeving, maar ook in Wielwijk en Crabbehof.

“Het is een dagbesteding voor de jongens. Ze zijn supergemotiveerd om zulke dingen te doen. Ze willen niet de hele dag in een hokje opgesloten zitten.”

De schoonmaakwerkzaamheden hebben ook al geleid tot een verkiezing van de schoonste straat. Het gaat dan om het einde van de Kotterstraat waar iemand een soort tuin tegen het geluidsscherm heeft gemaakt.

Dat ze constant in de weer zijn om de rotzooi van een ander op te ruimen, deert de meesten niet. “Het is voor een goed doel”, of zoals Van Zanten zegt: “Mensen zonder beperking kunnen nu eens zien hoe mensen met een beperking hun rotzooi opruimen.”

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.