gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht beperkte vrijwilligers maken wijken schoon

Mensen met een lichte beperking hebben vanochtend schoongemaakt in de omgeving van de speeltuin aan de Zeehavenlaan en dat is niet de eerste keer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Gerry van Zanten heeft de verschillende mensen bij elkaar gebracht. Het gaat vooral om mensen met een lichte beperking van de Stichting Allure die het werk verrichten. Niet alleen in de Zeehavenlaan en omgeving, maar ook in Wielwijk en Crabbehof.

“Het is een dagbesteding voor de jongens. Ze zijn supergemotiveerd om zulke dingen te doen. Ze willen niet de hele dag in een hokje opgesloten zitten.”

De schoonmaakwerkzaamheden hebben ook al geleid tot een verkiezing van de schoonste straat. Het gaat dan om het einde van de Kotterstraat waar iemand een soort tuin tegen het geluidsscherm heeft gemaakt.

Dat ze constant in de weer zijn om de rotzooi van een ander op te ruimen, deert de meesten niet. “Het is voor een goed doel”, of zoals Van Zanten zegt: “Mensen zonder beperking kunnen nu eens zien hoe mensen met een beperking hun rotzooi opruimen.”

Lees ook

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?