gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Linda hulpeloos zonder hond

Linde Vlaming is 28 jaar en heeft 24-uur epilepsie. Daardoor is zij heel afhankelijk van haar moeder, is angstig en haar sociale contacten zijn minimaal. Haar hoop op een 'normaler' leven is een hulphond, maar die zijn erg duur. Daarom is zij een doneer actie gestart.

Alka Goos |  | Aangepast op
"Bij elkaar kost een hulphond mij 21000 euro. Daar wordt niks van vergoed. Sinds mijn achttiende ben ik al volledig afgekeurd, want ik wil wel werken maar door mijn epilepsie is dit niet mogelijk", vertelt Linda. Haar moeder, Yvonne Hoornweg, hoopt dat er genoeg mensen doneren zodat er toch een hond kan komen: "Ze is nu zo goed als helemaal afhankelijk van mij. Ik hoop dat met een hond ze meer vrijheid krijgt. Dat ze naar het plein kan gaan en haar eigen boodschappen doen, haar eigen medicijnen halen bij de apotheek."

Nu durft Linda dat niet, want als ze een aanval krijgt weet ze niet wat ze doet. Ze is bang dat ze zichzelf, maar ook anderen misschien iets aandoet. "De hond blijft bij me als ik een aanval krijg, let op mij, kan de alarmknop indrukken en beschermt mij dus. Dat is het belangrijkste." Daarnaast is de hond een welkom maatje, want door haar epilepsie zijn ook haar sociale contacten nihil. "Ze ging vroeger nog weleens op stap, maar de laatste jaren is de epilepsie zo erg geworden dat dat ook niet meer mogelijk is", legt haar moeder uit, "En dat doet toch wat met je sociale contacten."

Binnen een jaar hoopt Linda via doneeractie.nl genoeg geld binnen te halen om alsnog een hulphond te kunnen nemen.

Lees ook

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendeLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.