gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Loopbrug Leefwerf de Biesbosch opgeleverd

0bb47e11e048985f4e484577d4a092b3

Het heeft zes jaar geduurd tot de bouw kon beginnen, maar in zes dagen is hij opgeleverd: Loopbrug Leefwerf de Biesbosch in de Zuidelijke Insteekhaven op de Stadswerven. Leefwerf De Biesbosch is bedoeld als plek om te wonen, werken en recreeren. Monumentaal varend erfgoed staat centraal in het gebied. Er komen kleine binnenvaartschepen in de haven te liggen, die niet meer operationeel zijn. Elio Barone van Leefwerf De Biesbosch hoopt nu snel stappen te kunnen zetten: “We gaan ervan uit dat er in september, misschien eerder al, wat schepen kunnen liggen.” Zo moet de voormalige stoompont Het Zwarte Zwaantje, ingericht als speeltuinschip, in de herfst arriveren, hoopt Barone. Het schip wordt gerestaureerd en wordt dan onderdeel van het drijvende park aan de Zuidelijke Insteekhaven. “Dat is natuurlijk pas het begin, maar we zijn afhankelijk van besluiten die nog genomen moeten worden. Volgend jaar hopen we redelijk compleet te zijn.” www.youtube.com/watch?v=BzAvVFJh-HM

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.