gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Loopbrug Leefwerf de Biesbosch opgeleverd

0bb47e11e048985f4e484577d4a092b3

Het heeft zes jaar geduurd tot de bouw kon beginnen, maar in zes dagen is hij opgeleverd: Loopbrug Leefwerf de Biesbosch in de Zuidelijke Insteekhaven op de Stadswerven. Leefwerf De Biesbosch is bedoeld als plek om te wonen, werken en recreeren. Monumentaal varend erfgoed staat centraal in het gebied. Er komen kleine binnenvaartschepen in de haven te liggen, die niet meer operationeel zijn. Elio Barone van Leefwerf De Biesbosch hoopt nu snel stappen te kunnen zetten: “We gaan ervan uit dat er in september, misschien eerder al, wat schepen kunnen liggen.” Zo moet de voormalige stoompont Het Zwarte Zwaantje, ingericht als speeltuinschip, in de herfst arriveren, hoopt Barone. Het schip wordt gerestaureerd en wordt dan onderdeel van het drijvende park aan de Zuidelijke Insteekhaven. “Dat is natuurlijk pas het begin, maar we zijn afhankelijk van besluiten die nog genomen moeten worden. Volgend jaar hopen we redelijk compleet te zijn.” www.youtube.com/watch?v=BzAvVFJh-HM

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.