gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Loopbrug Leefwerf de Biesbosch opgeleverd

0bb47e11e048985f4e484577d4a092b3.jpg

Het heeft zes jaar geduurd tot de bouw kon beginnen, maar in zes dagen is hij opgeleverd: Loopbrug Leefwerf de Biesbosch in de Zuidelijke Insteekhaven op de Stadswerven. Leefwerf De Biesbosch is bedoeld als plek om te wonen, werken en recreeren. Monumentaal varend erfgoed staat centraal in het gebied. Er komen kleine binnenvaartschepen in de haven te liggen, die niet meer operationeel zijn. Elio Barone van Leefwerf De Biesbosch hoopt nu snel stappen te kunnen zetten: “We gaan ervan uit dat er in september, misschien eerder al, wat schepen kunnen liggen.” Zo moet de voormalige stoompont Het Zwarte Zwaantje, ingericht als speeltuinschip, in de herfst arriveren, hoopt Barone. Het schip wordt gerestaureerd en wordt dan onderdeel van het drijvende park aan de Zuidelijke Insteekhaven. “Dat is natuurlijk pas het begin, maar we zijn afhankelijk van besluiten die nog genomen moeten worden. Volgend jaar hopen we redelijk compleet te zijn.” www.youtube.com/watch?v=BzAvVFJh-HM

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.