Dordrecht, Netherlands

Lucille Werner op werkbezoek in Dordrecht: "Ik kom zeker nog eens terug"

De oud-Lingo presentatrice en Tweede Kamerlid van het CDA, Lucille Werner, was maandagochtend op werkbezoek in Dordrecht. Begin dit jaar was ze al op bezoek bij verzorgingstehuis De Merwelanden. Maandag nam zij een kijkje bij de Sociale Dienst Drechtsteden.
Dennis Koorevaar | 27 september 2021 16:02 | Aangepast op 27 september 2021 16:02
"Ik wilde zelf eens kijken hoe het werkt als iemand een zorgvraag heeft. En hoe werkt zo'n huisbezoek nu precies? En dat was ontzettend leuk," vertelt Werner. Ze was op bezoek bij een mevrouw die vandaag 83 jaar werd. "Dus ik kwam met bloemen. Dat vond ze hartstikke leuk."

Lucille wilde met eigen ogen zien hoe de wetten uit Den Haag in de praktijk worden toegepast. Ze geeft aan zeker vaker terug te komen naar Dordrecht. Ook wethouder Peter Heijkoop was erg te spreken over het bezoek van het kamerlid: "Ze heeft meegelopen met het wijkteam. Onzettend leuk. Ze heeft kunnen zien hoe het er aan toe gaat en dat kan zij weer meenemen naar Den Haag. Het is heel belangrijk dat de landelijke wetgeving past bij wat gemeenten nodig hebben. Het is daarom goed dat iemand uit de landelijke politiek eens een kijkje komt nemen."

Maandagochtend ging het volgens Lucille ook voornamelijk over de verjaardag van de vrouw waar zij op bezoek was. "Maar ook of ze nog wel eens buiten kwam en wat zij deed in haar vrije tijd. Ze houdt erg van bingo!" Werner heeft het met haar ook over het wijkteam gehad. Dat is erg belangrijk is, alleen weten mensen het niet altijd weten te vinden. "Maar je kunt er altijd terecht, met iedere vraag."

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...