Dordrecht, Netherlands

Lutherdag van start

De verhalenbus die ter gelegenheid 500 jaar Luther door Europa toert is vanmorgen geopend door het vastspijkeren van pamfletten door loco-burgemeester Piet Sleeking.
Petra Scheurwater | 5 april 2017 11:37 | Aangepast op 5 april 2017 11:37
Hij trad hiermee in de voetsporen van Maarten Luther, die op 31 oktober 1517 95 stellingen op de kerk van Wittenberg spijkerde. Dit moment wordt gezien als de start van de reformatie van de Rooms-Katholieke kerk.

Lutherzegels

Na de opening van de verhalenbus, vertrok het gezelschap in het bijzijn van dominees, leerlingen van basisschool De Horizon en belangstellenden naar de Grote Kerk. Daar werd een tentoonstelling van Lutherzegels, gemaakt door de basisschoolleerlingen, geopend.

De reformatie van Luther wordt vandaag op verschillende manieren in de stad herdacht. Zo zullen er de hele dag dominees in de buurt van de rode 'Lutherloper' lopen, zijn er verschillende concerten, workshops en debatten in de Trinitatiskapel (de kerk van de Evangelisch-Lutherse gemeente in Dordt) , de Grote kerk en de bibliotheek aan de Groenmarkt.

Verhalen

Daarnaast kan je de hele dag terecht om verhalen over Luther en de reformatie te horen en te vertellen in de verhalenbus op het Stadshuisplein.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

FC Dordrecht neemt het in de laatste thuiswedstrijd op tegen het belofte elftal van Ajax. Hiermee ko...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...