gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maaike schaatst tweehonderd kilometer op één dag voor het goede doel

a68d8d048939f5770314d106fff7ad79.jpg

Maaike de Wit is verpleegkundige bij het Franciscus Gasthuis in Rotterdam. Op 24 januari is de Wit echter niet te vinden op de ambulance maar bestrijdt ze de elementen tijdens een monstertocht op de Oostenrijkse Weissensee. Voor het goede doel schaatst ze daar 200 kilometer op één dag.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Dordtenaar Maaike de Wit was deze zaterdag te gast in de jubileumeditie van Studio de Witt, het wekelijkse praatprogramma van DrechtstadFM. Samen met collega Peter-Willem Lindenbergh waren ze te horen bij presentator Ben Corino om uit te leggen over de uitdaging die zij op vrijdag 24 januari aangaan.

De Wit en Lindenbergh, onderdeel van een team van zeven collega’s die werkzaam zijn bij het Franciscus Gasthuis in Rotterdam, gaan de Elfstedentocht schaatsen op de Weissensee in Oostenrijk. Ze schaatsen voor stichting Hartekind en de Fransiscus Foundation. Op het moment van schrijven is er door de ploeg al bijna 8500 euro opgehaald. Het geld gaat voor een deel naar kinderen die worden geboren met een hartafwijking, de rest van het bedrag gaat naar het verbeteren van het verblijf van patiënten en gastruimtes in het Franciscus gasthuis.

Het team werd op de tocht voorbereid door een heuse Olympiër. Yara van Kerkhof, voormalig shorttrackkampioene, hartpatiënt en ambassadeur van stichting Hartekind gaf het team in november nog een schaatsclinic. Die ervaring kan goed van pas komen, voor Maaike is het de eerste keer dat ze meedoet aan de alternatieve Elfstedentocht. Collega Peter-Willem kan haar vast een handje helpen, voor hem is het de elfde keer dat hij meerijdt.

Lees meer over:

|

Lees ook

DSC_4780.JPG

Kuijt ziet FC Dordrecht winnen met contractnieuws op komst: ‘De pen ligt klaar’

Het is niet meer de vraag of, maar wanneer Dirk Kuijt zijn contractverlenging bij FC Dordrecht aankondigt. Het nieuws hing al wekenlang (en eigenlijk al langer) in de lucht, maar na de 1-0 zege op ADO Den Haag geeft hij aan dat het officiële bericht niet lang meer op zich laat wachten.

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”