Dordrecht, Netherlands

Maarten van der Weijden zwemt route Cityswim

Maarten van der Weijden komt al zwemmend naar Dordrecht. Hij zwemt zaterdag 35 kilometer vanaf Hank naar de binnenstad, in het kader van de City Swim Dordrecht. Het doel is om zoveel mogelijk geld op te halen voor kankeronderzoek. Van der Weijden is geen onbekende in Dordrecht. Hij woonde en trainde jarenlang in de stad tijdens zijn professionele zwemcarrière. Ook zwom hij al eerder mee aan de City Swim, die dit jaar voor de vijfde keer plaatsvindt.
Maud Kannekens | 29 augustus 2019 10:15 | Aangepast op 29 augustus 2019 10:15

Deelnemers leggen tijdens het evenement een afstand variërend van 250 meter tot 2,5 kilometer af door de binnenstad van Dordrecht, om zo veel mogelijk geld op te halen voor onderzoek naar kanker.

De voormalig olympisch kampioen doet daar een schepje bovenop. Hij zwemt 35 kilometer door de Biesbosch en hoopt zaterdag rond 11:30 uur te finishen in de Kuipershaven. Eerder dit jaar zwom hij de Elfstedentocht en haalde daar ruim zes miljoen euro mee op.


Erik van Heijningen, voorzitter van stichting City Swim Dordrecht, vindt Maartens deelname aan het evenement in Dordrecht een eer. Hij was degene die zes jaar geleden, tijdens de City Swim in Den Bosch, aan Van Heijningen vroeg of zo'n evenement ook niet mogelijk is was in Dordrecht. "Hij kan rekenen op een warm welkom van de Dordtse bevolking. We werken graag met hem samen."

Het nieuws over de zwemtocht van Van der Weijden werd woensdagavond bekend gemaakt. Hij dook opeens op tussen de deelnemers die in de binnenstad van Dordrecht druk bezig zijn met de laatste voorbereidingen voor de City Swim. "Van mijn trainingsplekje in Hank zwem ik hierheen. De stroming staat tegen, dus als het goed is start ik zaterdagochtend om 01:30 uur."

Zijn motivatie om mee te doen is helder: "Er kan niet genoeg geld worden verzameld voor dit doel. Voor alle patiënten en hun families. Daarvoor zwem ik graag deze lange afstanden."

Foto: Swim to fight cancer Facebook pagina

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...