Dordrecht, Netherlands

Make over Day voor Dordtse kinderen

155 Kinderen die afhankelijk zijn van de voedselbank kregen vandaag een Make Over Day dankzij de High Five Foundation.
Fokko van der Straaten | 22 september 2018 21:17 | Aangepast op 22 september 2018 21:17
"Zeker 4000 gezinnen zijn in Dordrecht afhankelijk van de voedselbank. Dat zijn er 4000 te veel." zegt Judith Holster van de High Five Foundation. "Wij zijn er als stichting voor deze kinderen in het zonnetje te zetten."

De kinderen mochten bij de Primark nieuwe kleding uitzoeken en werden daarna bij The Movies als sterren onthaald door burgemeester Wouter Kolff en ambassadeurs Karin Lambrechts en Danny Makkelie. Na de film konden de kinderen eten bij de McDonalds.

Veel kinderen komen te kort aan kleding. "Ik heb er voor gekozen om handschoenen en een muts te kopen", verteld een jongetje wie liever anoniem blijft. "Ook heb ik sokken gekocht zodat ik het niet koud krijg deze winter." "Schreinend", zegt een van de vrijwilligers. "tot mijn verbazing kwam één van de klanten naar mij toe en duwde 50 euro in mijn hand voor de stichting, ik kreeg tranen in mijn ogen." zo zegt hij. 

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...