Dordrecht, Netherlands

Maria/Medea teruggeplaatst in het water

In het water bij de Vest is het kunstwerk van Gerard Lentink teruggeplaatst. De beelden, met de naam Maria/Medea ,was vanwege restauratie uit het water gehaald.
Robert van Loon | 2 juli 2019 19:14 | Aangepast op 2 juli 2019 19:14
Bij het terugzetten is ervoor gekozen de kunstwerken op palen te zetten in plaats van vlonders, daar is de kunstenaar blij mee.

“Bij de grote restauratie heb ik voorgesteld om in plaats van drijvers palen te slaan. Want de drijvers raken heel snel vervuild, meerkoetjes die nesten gingen bouwen en die vogels laten ook het nodige achter. Dit is veel schoner en meer naar mij oorspronkelijke plan."&t=13s

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...