gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marktkooplui in Dordrecht woest over schrappen weekmarkt

f2b9f3907908014bbb5df3f2df123fab.jpg

Een groep marktkooplieden eist vrijdagmorgen tekst en uitleg van de gemeente Dordrecht, waarom op zo'n korte termijn en zonder overleg de markt voor vrijdag en zaterdag is geschrapt. "Een draconische maatregel die veel te ver gaat", zegt een van de kooplieden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Na het pakket maatregelen dat donderdag door de overheid bekend is gemaakt om coronabesmettingen tegen te gaan, kregen de kooplui een berichtje van de gemeente Dordrecht. "Dat de markt vrijdag en zaterdag niet door zou gaan. Punt", vertelt John Stoel, die namens de marktkooplieden het woord voert. "We hebben allemaal ingekocht en nu heb je een enorme schadepost."

De kooplieden zetten grote vraagtekens bij de 'draconische maatregel' van de gemeente Dordrecht. "Er staat bij geen enkele kraam honderd man", legt Stoel verder uit. "Het zijn er maximaal drie of vier en die kunnen echt wel een meter afstand houden. En je kan allemaal andere maatregelen nemen, zoals het neerzetten van desinfecterende middelen bij elke kraam. Maar zonder overleg alles schrappen, dat kan echt niet."

De kooplieden hebben de hoop dat op zaterdag de markt alsnog door kan gaan, zodat een deel van de ingekochte verse producten alsnog verkocht kunnen worden.

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.