gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marktkooplui in Dordrecht woest over schrappen weekmarkt

f2b9f3907908014bbb5df3f2df123fab

Een groep marktkooplieden eist vrijdagmorgen tekst en uitleg van de gemeente Dordrecht, waarom op zo'n korte termijn en zonder overleg de markt voor vrijdag en zaterdag is geschrapt. "Een draconische maatregel die veel te ver gaat", zegt een van de kooplieden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Na het pakket maatregelen dat donderdag door de overheid bekend is gemaakt om coronabesmettingen tegen te gaan, kregen de kooplui een berichtje van de gemeente Dordrecht. "Dat de markt vrijdag en zaterdag niet door zou gaan. Punt", vertelt John Stoel, die namens de marktkooplieden het woord voert. "We hebben allemaal ingekocht en nu heb je een enorme schadepost."

De kooplieden zetten grote vraagtekens bij de 'draconische maatregel' van de gemeente Dordrecht. "Er staat bij geen enkele kraam honderd man", legt Stoel verder uit. "Het zijn er maximaal drie of vier en die kunnen echt wel een meter afstand houden. En je kan allemaal andere maatregelen nemen, zoals het neerzetten van desinfecterende middelen bij elke kraam. Maar zonder overleg alles schrappen, dat kan echt niet."

De kooplieden hebben de hoop dat op zaterdag de markt alsnog door kan gaan, zodat een deel van de ingekochte verse producten alsnog verkocht kunnen worden.

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.