Dordrecht, Netherlands

Marktkooplui in Dordrecht woest over schrappen weekmarkt

Een groep marktkooplieden eist vrijdagmorgen tekst en uitleg van de gemeente Dordrecht, waarom op zo'n korte termijn en zonder overleg de markt voor vrijdag en zaterdag is geschrapt. "Een draconische maatregel die veel te ver gaat", zegt een van de kooplieden.
Jordy Nijenhuis | 13 maart 2020 08:34 | Aangepast op 13 maart 2020 08:34
Na het pakket maatregelen dat donderdag door de overheid bekend is gemaakt om coronabesmettingen tegen te gaan, kregen de kooplui een berichtje van de gemeente Dordrecht. "Dat de markt vrijdag en zaterdag niet door zou gaan. Punt", vertelt John Stoel, die namens de marktkooplieden het woord voert. "We hebben allemaal ingekocht en nu heb je een enorme schadepost."

De kooplieden zetten grote vraagtekens bij de 'draconische maatregel' van de gemeente Dordrecht. "Er staat bij geen enkele kraam honderd man", legt Stoel verder uit. "Het zijn er maximaal drie of vier en die kunnen echt wel een meter afstand houden. En je kan allemaal andere maatregelen nemen, zoals het neerzetten van desinfecterende middelen bij elke kraam. Maar zonder overleg alles schrappen, dat kan echt niet."

De kooplieden hebben de hoop dat op zaterdag de markt alsnog door kan gaan, zodat een deel van de ingekochte verse producten alsnog verkocht kunnen worden.

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...