Dordrecht, Netherlands

Marktkooplui in Dordrecht woest over schrappen weekmarkt

Een groep marktkooplieden eist vrijdagmorgen tekst en uitleg van de gemeente Dordrecht, waarom op zo'n korte termijn en zonder overleg de markt voor vrijdag en zaterdag is geschrapt. "Een draconische maatregel die veel te ver gaat", zegt een van de kooplieden.
Jordy Nijenhuis | 13 maart 2020 08:34 | Aangepast op 13 maart 2020 08:34
Na het pakket maatregelen dat donderdag door de overheid bekend is gemaakt om coronabesmettingen tegen te gaan, kregen de kooplui een berichtje van de gemeente Dordrecht. "Dat de markt vrijdag en zaterdag niet door zou gaan. Punt", vertelt John Stoel, die namens de marktkooplieden het woord voert. "We hebben allemaal ingekocht en nu heb je een enorme schadepost."

De kooplieden zetten grote vraagtekens bij de 'draconische maatregel' van de gemeente Dordrecht. "Er staat bij geen enkele kraam honderd man", legt Stoel verder uit. "Het zijn er maximaal drie of vier en die kunnen echt wel een meter afstand houden. En je kan allemaal andere maatregelen nemen, zoals het neerzetten van desinfecterende middelen bij elke kraam. Maar zonder overleg alles schrappen, dat kan echt niet."

De kooplieden hebben de hoop dat op zaterdag de markt alsnog door kan gaan, zodat een deel van de ingekochte verse producten alsnog verkocht kunnen worden.

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...

39 bomen in bakken geplaatst: eerst tijdelijk, later voor vast

Er is een begin gemaakt met het plaatsen van in totaal 39 bomen op de Spuiboulevard. Onlangs zijn da...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...