Dordrecht, Netherlands

Massaontslag bij Heerema

Olieplatformbouwer Heerema schrapt 350 banen in Zwijndrecht en Vlissingen. In het Verenigd Koninkrijk en Polen verdwijnen nog eens 100 banen. De reorganisatie is nodig om het bedrijf een betere concurrentiepositie te geven.
Peter Tromp | 2 november 2016 21:12 | Aangepast op 2 november 2016 21:12
Heerema wijt de noodzaak van een reorganisatie aan de slechte marktomstandigheden in de olie- en gasindustrie, toegenomen concurrentie en een combinatie van prijsdruk en ongunstige contracten in de windenergiemarkt. Er is geen zicht op verbeteringen in de toekomst.

Onvermijdelijk

Het bedrijf noemt gedwongen ontslagen onvermijdelijk.


Personeelsbestand meer dan gehalveerd

In Zwijndrecht verdwijnen niet alleen banen op de werf aan de Noordweg, maar ook op het hoofdkantoor. Op dit moment werken in Nederland nog ruim 500 mensen. In Hartlepool in het Verenigd Koninkrijk en Opole in Polen zijn nu nog iets meer dan 250 mensen in dienst. In totaal moet meer dan 60 procent van de werknemers weg, maar er worden geen vestigingen gesloten.

Innovatiecentrum blijft

De reorganisatie heeft geen gevolgen voor het vorig jaar in Zwijndrecht geopende Heerema Innovation Centre.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...