gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Mbo is ondergewaardeerd', zegt Peter Vrancken

Voorzitter van het college van bestuur van het Da Vinci College Peter Vrancken vindt dat het mbo ondergewaardeerd wordt. Dat zegt hij in het nieuwe boek 'Navigeren met het Hart', geschreven door Coen Pots.

Vera Willers |  | Aangepast op
In het boek interviewt Pots vijftien mbo-bestuurders over hun persoonlijke leven en hun kijk op het mbo. Peter Vrancken vindt dat het mbo niet altijd positief in de maatschappelijke discussie terug is te zien. "Terwijl het Nederlandse mbo op plek vijf van de wereld staat, afhankelijk van naar welke ranking je kijkt", zegt Vrancken.

In het boek heeft Vrancken ook kritiek op de politiek met betrekking tot het mbo. Hij maakt zich zorgen over het beleid dat gevoerd wordt over jongeren die een opleiding moeten kiezen, die niet arbeidsmarktrelevant zouden zijn. Ook vindt hij de werkdruk die de docenten voelen zorgwekkend. "Die worden op een gegeven moment gewoon een beetje beleidsresistent als we niet oppassen, omdat het teveel wordt."

Lees ook

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.