gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Mbo is ondergewaardeerd', zegt Peter Vrancken

Voorzitter van het college van bestuur van het Da Vinci College Peter Vrancken vindt dat het mbo ondergewaardeerd wordt. Dat zegt hij in het nieuwe boek 'Navigeren met het Hart', geschreven door Coen Pots.

Vera Willers |  | Aangepast op
In het boek interviewt Pots vijftien mbo-bestuurders over hun persoonlijke leven en hun kijk op het mbo. Peter Vrancken vindt dat het mbo niet altijd positief in de maatschappelijke discussie terug is te zien. "Terwijl het Nederlandse mbo op plek vijf van de wereld staat, afhankelijk van naar welke ranking je kijkt", zegt Vrancken.

In het boek heeft Vrancken ook kritiek op de politiek met betrekking tot het mbo. Hij maakt zich zorgen over het beleid dat gevoerd wordt over jongeren die een opleiding moeten kiezen, die niet arbeidsmarktrelevant zouden zijn. Ook vindt hij de werkdruk die de docenten voelen zorgwekkend. "Die worden op een gegeven moment gewoon een beetje beleidsresistent als we niet oppassen, omdat het teveel wordt."

Lees ook

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.