gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Mbo is ondergewaardeerd', zegt Peter Vrancken

Voorzitter van het college van bestuur van het Da Vinci College Peter Vrancken vindt dat het mbo ondergewaardeerd wordt. Dat zegt hij in het nieuwe boek 'Navigeren met het Hart', geschreven door Coen Pots.

Vera Willers |  | Aangepast op
In het boek interviewt Pots vijftien mbo-bestuurders over hun persoonlijke leven en hun kijk op het mbo. Peter Vrancken vindt dat het mbo niet altijd positief in de maatschappelijke discussie terug is te zien. "Terwijl het Nederlandse mbo op plek vijf van de wereld staat, afhankelijk van naar welke ranking je kijkt", zegt Vrancken.

In het boek heeft Vrancken ook kritiek op de politiek met betrekking tot het mbo. Hij maakt zich zorgen over het beleid dat gevoerd wordt over jongeren die een opleiding moeten kiezen, die niet arbeidsmarktrelevant zouden zijn. Ook vindt hij de werkdruk die de docenten voelen zorgwekkend. "Die worden op een gegeven moment gewoon een beetje beleidsresistent als we niet oppassen, omdat het teveel wordt."

Lees ook

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.