gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meelopen in The Passion voelt goed'

1fc0b4522c0b9d33ab97bce0ce10c5e5

"Ja, ik kan het iedereen aanraden. Zet het maar op je bucketlist: meelopen in The Passion geeft je een speciaal gevoel." Dit zegt Lilian Blokland, die vorig jaar meedeed in Amsterdam. De duizend plaatsen voor The Passion, dit jaar in Dordrecht, waren deze week in twee uur tijd vergeven.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De populariteit van het muzikale gemoderniseerde Bijbelverhaal over het lijden en de dood van Jezus Christus is groot. "Ik wilde het gewoon een keer beleven, voelen hoe het destijds geweest moet zijn. Maar iedereen beleeft het natuurlijk op z'n eigen manier", denkt Lilian.

"Voor mij was het extra bijzonder dat het vorig jaar in Amsterdam gehouden werd. Ik heb er gewoond en de processie begon bij het monument voor de vliegramp in de Bijlmer. Alles bij elkaar vond ik het ronduit indrukwekkend."

"Ik zit niet wekelijks in de kerk, maar ben wel katholiek opgevoed. Wat me opviel was de saamhorigheid. In de stoet was het soms stil, op andere momenten werd gepraat en gelachen. Voor iedereen heeft het een betekenis: troost, hoop, liefde."


The Passion wordt altijd opgevoerd op witte donderdag dat dit jaar valt op 18 april. In Dordrecht voert de processie naar de Grote Kerk waar in het naastgelegen Maartensgat een plein wordt aangelegd op drijvende pontons.

Lees ook

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.