gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meelopen in The Passion voelt goed'

1fc0b4522c0b9d33ab97bce0ce10c5e5.jpg

"Ja, ik kan het iedereen aanraden. Zet het maar op je bucketlist: meelopen in The Passion geeft je een speciaal gevoel." Dit zegt Lilian Blokland, die vorig jaar meedeed in Amsterdam. De duizend plaatsen voor The Passion, dit jaar in Dordrecht, waren deze week in twee uur tijd vergeven.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De populariteit van het muzikale gemoderniseerde Bijbelverhaal over het lijden en de dood van Jezus Christus is groot. "Ik wilde het gewoon een keer beleven, voelen hoe het destijds geweest moet zijn. Maar iedereen beleeft het natuurlijk op z'n eigen manier", denkt Lilian.

"Voor mij was het extra bijzonder dat het vorig jaar in Amsterdam gehouden werd. Ik heb er gewoond en de processie begon bij het monument voor de vliegramp in de Bijlmer. Alles bij elkaar vond ik het ronduit indrukwekkend."

"Ik zit niet wekelijks in de kerk, maar ben wel katholiek opgevoed. Wat me opviel was de saamhorigheid. In de stoet was het soms stil, op andere momenten werd gepraat en gelachen. Voor iedereen heeft het een betekenis: troost, hoop, liefde."


The Passion wordt altijd opgevoerd op witte donderdag dat dit jaar valt op 18 april. In Dordrecht voert de processie naar de Grote Kerk waar in het naastgelegen Maartensgat een plein wordt aangelegd op drijvende pontons.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.