gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meelopen in The Passion voelt goed'

1fc0b4522c0b9d33ab97bce0ce10c5e5.jpg

"Ja, ik kan het iedereen aanraden. Zet het maar op je bucketlist: meelopen in The Passion geeft je een speciaal gevoel." Dit zegt Lilian Blokland, die vorig jaar meedeed in Amsterdam. De duizend plaatsen voor The Passion, dit jaar in Dordrecht, waren deze week in twee uur tijd vergeven.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De populariteit van het muzikale gemoderniseerde Bijbelverhaal over het lijden en de dood van Jezus Christus is groot. "Ik wilde het gewoon een keer beleven, voelen hoe het destijds geweest moet zijn. Maar iedereen beleeft het natuurlijk op z'n eigen manier", denkt Lilian.

"Voor mij was het extra bijzonder dat het vorig jaar in Amsterdam gehouden werd. Ik heb er gewoond en de processie begon bij het monument voor de vliegramp in de Bijlmer. Alles bij elkaar vond ik het ronduit indrukwekkend."

"Ik zit niet wekelijks in de kerk, maar ben wel katholiek opgevoed. Wat me opviel was de saamhorigheid. In de stoet was het soms stil, op andere momenten werd gepraat en gelachen. Voor iedereen heeft het een betekenis: troost, hoop, liefde."


The Passion wordt altijd opgevoerd op witte donderdag dat dit jaar valt op 18 april. In Dordrecht voert de processie naar de Grote Kerk waar in het naastgelegen Maartensgat een plein wordt aangelegd op drijvende pontons.

Lees ook

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 09.16.24.jpeg

Opnieuw een bedrijfsbusje in brand in deze Dordtse wijk

Voor de tweede keer in vier dagen is in Stadspolders een bedrijfsbus verwoest door brand. In de nacht van zondag op maandag was het raak op het Van Ravesteyn-erf in de Dordtse wijk.

ongeluka15.png

Veel vertraging op A15 na ongeluk met meerdere voertuigen

Verkeer op de A15 vanuit Gorinchem richting Ridderkerk moest maandagochtend rekening houden met veel vertraging. Ter hoogte van afslag Papendrecht is een ongeluk gebeurd. Twee rijstroken waren daarom dicht, meldt Rijkswaterstaat.

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”