gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Meelopen in The Passion voelt goed'

1fc0b4522c0b9d33ab97bce0ce10c5e5

"Ja, ik kan het iedereen aanraden. Zet het maar op je bucketlist: meelopen in The Passion geeft je een speciaal gevoel." Dit zegt Lilian Blokland, die vorig jaar meedeed in Amsterdam. De duizend plaatsen voor The Passion, dit jaar in Dordrecht, waren deze week in twee uur tijd vergeven.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De populariteit van het muzikale gemoderniseerde Bijbelverhaal over het lijden en de dood van Jezus Christus is groot. "Ik wilde het gewoon een keer beleven, voelen hoe het destijds geweest moet zijn. Maar iedereen beleeft het natuurlijk op z'n eigen manier", denkt Lilian.

"Voor mij was het extra bijzonder dat het vorig jaar in Amsterdam gehouden werd. Ik heb er gewoond en de processie begon bij het monument voor de vliegramp in de Bijlmer. Alles bij elkaar vond ik het ronduit indrukwekkend."

"Ik zit niet wekelijks in de kerk, maar ben wel katholiek opgevoed. Wat me opviel was de saamhorigheid. In de stoet was het soms stil, op andere momenten werd gepraat en gelachen. Voor iedereen heeft het een betekenis: troost, hoop, liefde."


The Passion wordt altijd opgevoerd op witte donderdag dat dit jaar valt op 18 april. In Dordrecht voert de processie naar de Grote Kerk waar in het naastgelegen Maartensgat een plein wordt aangelegd op drijvende pontons.

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.