Dordrecht, Netherlands

Meer dan 13.000 keer energietoeslag uitgekeerd vorig jaar

Meer dan 13.000 huishoudens in de Drechtsteden hebben gebruik gemaakt van de energietoeslag afgelopen jaar. Dit meldt de Sociale Dienst Drechtsteden. De toeslag was bedoeld om de last van stijgende energiekosten te verlichten.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 12 juli 2024 16:05 | Aangepast op 12 juli 2024 16:05
De Sociale Dienst Drechtsteden treedt op namens de zeven samenwerkende gemeenten in onze regio. De dienst wist de uitvoeringskosten relatief laag te houden door onder meer automatisering en doordat er minder aanvragen binnen kwamen dan vooraf gedacht. Dat leverde een besparing van ruim 718-duizend euro op.

Positieve reacties inwoners
Wethouder Peter Heijkoop van Dordrecht, verantwoordelijk voor deze gemeenschappelijke regeling binnen de Drechtsteden is tevreden met dit resultaat. "We zijn blij dat veel inwoners met een lager inkomen in een moeilijke tijd geholpen zijn met de energietoeslag. Uit de positieve reacties van inwoners die een uitkering hebben ontvangen blijkt dat het hele proces rond aanvragen en uitkeringen goed is verlopen", aldus Heijkoop.

Lees meer over:

energiearmoede|Energietoeslag|

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Bij boer Evert kunnen gezinnen die in armoede leven gratis op vakantie

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 aug 2025 14:00

Lees ook

Energiearmoede stijgt in bijna alle gemeenten in de streek

Het aantal mensen dat te kampen heeft met energiearmoede, is in bijna alle gemeenten in onze streek ...

2500 bezoeken Energiehulp: ‘We willen niemand in de kou laten zitten’

Energiehulp heeft deze week het 2500ste bezoek afgelegd bij een bewoner in Dordrecht. De organisatie...

Dordtenaren ontvangen aanvulling op energietoeslag van 400 euro

Dordtenaren die vorig jaar energietoeslag ontvingen, krijgen voor de zomervakantie 400 euro extra. D...

Heijkoop over toeslagen: 'Het is te weinig, het is onzeker en het is te ingewikkeld'

Het Rijk kwam vorig jaar met een tegemoetkoming voor mensen die in de problemen kwamen door de toren...

Ondernemers worstelen met energierekening, gemeente geeft advies

Hoge energierekeningen drijven niet alleen de bewoners van Dordrecht tot wanhoop, ook ondernemers wo...

Een warme huiskamer van het Leger des Heils

Deze winter zijn de buurthuiskamers van het Leger des Heils extra lang open voor diegene die daar be...