Dordrecht, Netherlands

Meer dan de helft Dordtenaren niet in donorregister

Dordrecht zit met het aantal mensen dat niet geregistreerd is in het donorregister zo ongeveer op het landelijk gemiddelde, blijkt uit een publicatie van het CBS. 59% van de Dordtse bevolking is er nog niet aan toe gekomen of houdt zich er niet mee bezig.
Gert van der Steen | 9 augustus 2018 13:11 | Aangepast op 9 augustus 2018 13:11
Van de degenen die zich wel hebben geregistreerd geeft 17% onbeperkte toestemming voor het gebruik van hun organen, maar een bijna even groot deel (15%) geeft géén toestemming.


Anderen sluiten bepaalde organen uit, laten nabestaanden beslissen of wijzen een bepaald persoon aan die het uiteindelijke besluit neemt.

Lees ook

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...