Dordrecht, Netherlands

Meer dan de helft Dordtenaren niet in donorregister

Dordrecht zit met het aantal mensen dat niet geregistreerd is in het donorregister zo ongeveer op het landelijk gemiddelde, blijkt uit een publicatie van het CBS. 59% van de Dordtse bevolking is er nog niet aan toe gekomen of houdt zich er niet mee bezig.
Gert van der Steen | 9 augustus 2018 13:11 | Aangepast op 9 augustus 2018 13:11
Van de degenen die zich wel hebben geregistreerd geeft 17% onbeperkte toestemming voor het gebruik van hun organen, maar een bijna even groot deel (15%) geeft géén toestemming.


Anderen sluiten bepaalde organen uit, laten nabestaanden beslissen of wijzen een bepaald persoon aan die het uiteindelijke besluit neemt.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...