Dordrecht, Netherlands

Meer muziekonderwijs voor basisschoolkinderen Dordrecht

In de Ketel 2-zaal van het Energiehuis hebben een aantal basisschoolkinderen een interessante ochtend gehad. De kinderen mochten deelnemen aan een muzikaal evenement georganiseerd door het Leerorkest Drechtsteden.
Petra Scheurwater | 12 juli 2018 08:50 | Aangepast op 12 juli 2018 08:50
Sinds februari zijn de leerlingen van groepen 5 tot en met 8 van de Evangelische Basisschool Eden en Basisschool de Fontein bezig met muziekles. Dat is ook de missie van Leerorkest Drechtsteden.


''We willen de kinderen niet alleen laten kennis maken met muziek, maar ook echt muziekles aanbieden. Als ze dan van de basisschool afkomen, kunnen ze ook een instrument spelen. Zo pakken ze het op en kan het een persoonlijk succes worden'', laat Leerorkest Drechtsteden voorzitter Lucienne van der Lans weten.


Volgens het Leerorkest zou ieder kind de kans moeten krijgen om onder schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. Zo zou muziek maken een hele positieve invloed op de algehele ontwikkeling van kinderen hebben.

Lees ook

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...