gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer over de griendwerkers

fee199c5d7fc147f79e7b60503488501

In de tweede aflevering van De Biobak volgden biologen Karin en Jan de route van de griendwerkers. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen in de Biesbosch takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk. Ze verbleven tijdens hun werk in een zogenoemd griendwerkerskeet.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Karin en Jan spraken op die locatie met Leen Fijnekam. Hij geeft regelmatig uitleg aan bezoekers van het gebied die de keet bezoeken. Gekleed in een oud jasje dat ooit gedragen werd door een griendwerker. In de aflevering was maar een deel van de rondleiding te zien. Aangezien Fijnekam nog meer interessante weetjes te vertellen had, is een extra item gemaakt. Daarin wordt uitgebreid ingegaan op de soort wilgen die in de Biesbosch groeien, de boten die gebruikt werden voor het vervoer van de takken, maar ook op het leven van de griendwerkers.

Wilt u meer zien van de natuur in de Biesbosch? Kijk dan komende zondag vanaf 18.00 uur weer naar RTV Dordrecht. Dan wordt de derde aflevering van de Biobak uitgezonden. Karin en Jan gaan dan op zoek naar de bever. Het tweede seizoen van De Biobak staat overigens geheel in het teken van dit natuurgebied en wordt gemaakt in samenwerking met het Biesboschcentrum Dordrecht.

Lees ook

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.