gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer over de griendwerkers

fee199c5d7fc147f79e7b60503488501

In de tweede aflevering van De Biobak volgden biologen Karin en Jan de route van de griendwerkers. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen in de Biesbosch takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk. Ze verbleven tijdens hun werk in een zogenoemd griendwerkerskeet.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Karin en Jan spraken op die locatie met Leen Fijnekam. Hij geeft regelmatig uitleg aan bezoekers van het gebied die de keet bezoeken. Gekleed in een oud jasje dat ooit gedragen werd door een griendwerker. In de aflevering was maar een deel van de rondleiding te zien. Aangezien Fijnekam nog meer interessante weetjes te vertellen had, is een extra item gemaakt. Daarin wordt uitgebreid ingegaan op de soort wilgen die in de Biesbosch groeien, de boten die gebruikt werden voor het vervoer van de takken, maar ook op het leven van de griendwerkers.

Wilt u meer zien van de natuur in de Biesbosch? Kijk dan komende zondag vanaf 18.00 uur weer naar RTV Dordrecht. Dan wordt de derde aflevering van de Biobak uitgezonden. Karin en Jan gaan dan op zoek naar de bever. Het tweede seizoen van De Biobak staat overigens geheel in het teken van dit natuurgebied en wordt gemaakt in samenwerking met het Biesboschcentrum Dordrecht.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.