gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer over de griendwerkers

fee199c5d7fc147f79e7b60503488501

In de tweede aflevering van De Biobak volgden biologen Karin en Jan de route van de griendwerkers. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen in de Biesbosch takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk. Ze verbleven tijdens hun werk in een zogenoemd griendwerkerskeet.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Karin en Jan spraken op die locatie met Leen Fijnekam. Hij geeft regelmatig uitleg aan bezoekers van het gebied die de keet bezoeken. Gekleed in een oud jasje dat ooit gedragen werd door een griendwerker. In de aflevering was maar een deel van de rondleiding te zien. Aangezien Fijnekam nog meer interessante weetjes te vertellen had, is een extra item gemaakt. Daarin wordt uitgebreid ingegaan op de soort wilgen die in de Biesbosch groeien, de boten die gebruikt werden voor het vervoer van de takken, maar ook op het leven van de griendwerkers.

Wilt u meer zien van de natuur in de Biesbosch? Kijk dan komende zondag vanaf 18.00 uur weer naar RTV Dordrecht. Dan wordt de derde aflevering van de Biobak uitgezonden. Karin en Jan gaan dan op zoek naar de bever. Het tweede seizoen van De Biobak staat overigens geheel in het teken van dit natuurgebied en wordt gemaakt in samenwerking met het Biesboschcentrum Dordrecht.

Lees ook

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.