Dordrecht, Netherlands

Meer over de griendwerkers

In de tweede aflevering van De Biobak volgden biologen Karin en Jan de route van de griendwerkers. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen in de Biesbosch takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk. Ze verbleven tijdens hun werk in een zogenoemd griendwerkerskeet.
Fokko van der Straaten | 19 september 2019 10:51 | Aangepast op 19 september 2019 10:51
Karin en Jan spraken op die locatie met Leen Fijnekam. Hij geeft regelmatig uitleg aan bezoekers van het gebied die de keet bezoeken. Gekleed in een oud jasje dat ooit gedragen werd door een griendwerker. In de aflevering was maar een deel van de rondleiding te zien. Aangezien Fijnekam nog meer interessante weetjes te vertellen had, is een extra item gemaakt. Daarin wordt uitgebreid ingegaan op de soort wilgen die in de Biesbosch groeien, de boten die gebruikt werden voor het vervoer van de takken, maar ook op het leven van de griendwerkers.

Wilt u meer zien van de natuur in de Biesbosch? Kijk dan komende zondag vanaf 18.00 uur weer naar RTV Dordrecht. Dan wordt de derde aflevering van de Biobak uitgezonden. Karin en Jan gaan dan op zoek naar de bever. Het tweede seizoen van De Biobak staat overigens geheel in het teken van dit natuurgebied en wordt gemaakt in samenwerking met het Biesboschcentrum Dordrecht.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...