gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer weten van kweekvlees?

28b8a3d48e372530d66c7c77a1c08564

Het VPRO-programma Tegenlicht Meat Up en #UPDATE organiseren een combinatie-avond over de vraag of kweekvlees een antwoord kan zijn op de problemen met dierenleed en klimaat die onze (overmatige) vleesconsumptie veroorzaakt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Als dat zo zou zijn, waarom is kweekvlees dan nog steeds niet in de handel? Is het eigenlijk lekker. Is het echt een oplossing voor onze milieuproblemen?


Dat zijn de vragen die aan de orde komen in het gesprek met Floris van den Berg, milieufilosoof en, naar eigen zeggen, ‘vegangelist’. En met Ira van Eelen, pionier op dit gebied en dochter van Willem van Eelen, geestelijk vader van kweekvlees. En met Merlijn Amaro, eigenzinnig kok in Dordrecht, die een duidelijke eigen mening heeft over vlees.


Voor- en tegenstanders zijn van harte welkom op deze avond om kennis op te doen en mee te discussiëren in de Blauwe Kamer van Stadsbibliotheek Dordrecht aan de Groenmarkt.


Donderdag 8 november van 19.30 tot 21.30 uur.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.