gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer weten van kweekvlees?

28b8a3d48e372530d66c7c77a1c08564.jpg

Het VPRO-programma Tegenlicht Meat Up en #UPDATE organiseren een combinatie-avond over de vraag of kweekvlees een antwoord kan zijn op de problemen met dierenleed en klimaat die onze (overmatige) vleesconsumptie veroorzaakt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Als dat zo zou zijn, waarom is kweekvlees dan nog steeds niet in de handel? Is het eigenlijk lekker. Is het echt een oplossing voor onze milieuproblemen?


Dat zijn de vragen die aan de orde komen in het gesprek met Floris van den Berg, milieufilosoof en, naar eigen zeggen, ‘vegangelist’. En met Ira van Eelen, pionier op dit gebied en dochter van Willem van Eelen, geestelijk vader van kweekvlees. En met Merlijn Amaro, eigenzinnig kok in Dordrecht, die een duidelijke eigen mening heeft over vlees.


Voor- en tegenstanders zijn van harte welkom op deze avond om kennis op te doen en mee te discussiëren in de Blauwe Kamer van Stadsbibliotheek Dordrecht aan de Groenmarkt.


Donderdag 8 november van 19.30 tot 21.30 uur.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.