gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer weten van kweekvlees?

28b8a3d48e372530d66c7c77a1c08564

Het VPRO-programma Tegenlicht Meat Up en #UPDATE organiseren een combinatie-avond over de vraag of kweekvlees een antwoord kan zijn op de problemen met dierenleed en klimaat die onze (overmatige) vleesconsumptie veroorzaakt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Als dat zo zou zijn, waarom is kweekvlees dan nog steeds niet in de handel? Is het eigenlijk lekker. Is het echt een oplossing voor onze milieuproblemen?


Dat zijn de vragen die aan de orde komen in het gesprek met Floris van den Berg, milieufilosoof en, naar eigen zeggen, ‘vegangelist’. En met Ira van Eelen, pionier op dit gebied en dochter van Willem van Eelen, geestelijk vader van kweekvlees. En met Merlijn Amaro, eigenzinnig kok in Dordrecht, die een duidelijke eigen mening heeft over vlees.


Voor- en tegenstanders zijn van harte welkom op deze avond om kennis op te doen en mee te discussiëren in de Blauwe Kamer van Stadsbibliotheek Dordrecht aan de Groenmarkt.


Donderdag 8 november van 19.30 tot 21.30 uur.

Lees ook

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.