gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meer weten van kweekvlees?

28b8a3d48e372530d66c7c77a1c08564.jpg

Het VPRO-programma Tegenlicht Meat Up en #UPDATE organiseren een combinatie-avond over de vraag of kweekvlees een antwoord kan zijn op de problemen met dierenleed en klimaat die onze (overmatige) vleesconsumptie veroorzaakt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Als dat zo zou zijn, waarom is kweekvlees dan nog steeds niet in de handel? Is het eigenlijk lekker. Is het echt een oplossing voor onze milieuproblemen?


Dat zijn de vragen die aan de orde komen in het gesprek met Floris van den Berg, milieufilosoof en, naar eigen zeggen, ‘vegangelist’. En met Ira van Eelen, pionier op dit gebied en dochter van Willem van Eelen, geestelijk vader van kweekvlees. En met Merlijn Amaro, eigenzinnig kok in Dordrecht, die een duidelijke eigen mening heeft over vlees.


Voor- en tegenstanders zijn van harte welkom op deze avond om kennis op te doen en mee te discussiëren in de Blauwe Kamer van Stadsbibliotheek Dordrecht aan de Groenmarkt.


Donderdag 8 november van 19.30 tot 21.30 uur.

Lees ook

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd geweest. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem reden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.