gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Merkwaardige avond in Maastricht: MVV - FC Dordrecht definitief gestaakt

89c32dc876d2d5451a0661711d248dec

De wedstrijd tussen MVV en FC Dordrecht is vrijdagavond definitief gestaakt. Het duel lag twee keer stil: eerst zochten de aanhangers van beide teams de confrontatie met elkaar, daarna viel er een thuissupporter volgens omstanders een paar meter naar beneden. Die is afgevoerd naar het ziekenhuis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het oponthoud gebeurde in de slotfase van de wedstrijd, bij een 1-3 tussenstand in het voordeel van FC Dordrecht. Aanhangers van beide ploegen wilden elkaar opzoeken, maar de hekken en stewards verhinderden dat. Na een afkoelingsperiode van een paar minuten kon er weer gevoetbald worden, al was dat maar voor even. Een MVV-fan die op een railing stond, viel naar beneden en moest door ambulancepersoneel worden afgevoerd naar het ziekenhuis.

'Als jullie dat doen, is het respectloos'
Na een onderbreking van drie kwartier werd in eerste instantie besloten dat de wedstrijd zou worden uitgespeeld, maar de harde kern van MVV stak daar een stokje voor. "Zij zeiden: als jullie dat doen, is het respectloos voor die jongen", laten bronnen binnen FC Dordrecht weten.

De ploeg nam daarom geen risico en kwam al niet meer het veld op voor een warming-up. MVV deed dat wel, maar kon enkele minuten later ook weer de kleedkamer in.

Volgens FC Dordrecht was de gewonde man één van de aanstichters van de ongeregeldheden, maar een woordvoerder van MVV kan dat niet bevestigen. Het slachtoffer viel in elk geval van de tribune, waarna hij kort daarop in elkaar zakte.
De wedstrijd zou dus worden uitgespeeld bij een 1-3 stand, maar de vriendengroep van de gewonde man was het niet met deze beslissing eens. De woordvoerder van MVV meldt dat deze aanhangers daarom dreigden om het duel definitief te staken. “De scheidsrechter koos voor de veiligheid van de spelers. Daarom werd er niet meer gevoetbald.
Zorgeloze avond
Het is nog onduidelijk of en wanneer het resterende deel van de wedstrijd wordt uitgespeeld. Het leek een nagenoeg zorgeloze avond te worden voor de ploeg: voor rust scoorde FC Dordrecht drie keer door doelpunten van Mathis Suray, Ilias Sebaoui en een eigen goal van MVV-goalie Romain Matthys. In de tweede helft deed Dailon Livramento nog wel wat terug, maar een comeback leek niet meer in de maak.

Lees meer over:

Lees ook

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.