Dordrecht, Netherlands

Merwekrabbers niet bang voor slecht carnavalsweer: 'Grootste wagen heeft storm Dennis al overleefd'

Het carnavalsfeest is voor Carnavalsvereniging de Merwekrabbers al in volle gang. Zaterdag staat de optocht gepland, maar donderdag gingen zij al op bezoek in het Parkhuis. Er is alleen één ding wat roet in het eten kan gooien: het weer.
Jordy Nijenhuis | 20 februari 2020 17:06 | Aangepast op 20 februari 2020 17:06
De weersvooruitzichten zijn namelijk wat minder feestelijk. Het zou wel eens flink kunnen gaan waaien en regenen. Voor de vereniging is dat geen reden om de tocht af te gelasten. “We houden de weersvooruitzichten goed in de gaten, het advies is om de optocht te cancellen vanaf windkracht 6,” vertelt Martine Paul, voorzitter van de Merwekrabbers.


Het zou voor de vereniging een behoorlijke domper zijn als het feestje niet door gaat. “Het zal heel lastig worden om de bouwers van de wagens uit te leggen dat dat voor niks is geweest. Ook voor de kinderen zou het erg jammer zijn.”

Echt zorgen maken doet Martine niet. “De grootste wagen die meerijdt in de optocht komt vanuit Limburg, daar heeft hij afgelopen weekend storm Dennis al overleefd dus het moet wel goed komen. Het gaat een feestje worden in Ooi en Ramsgat.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...