Dordrecht, Netherlands

Metaalwerkers demonstreren tegen ontslagen

Metaalwerkers demonstreren vandaag samen met de vakbonden FNV en CNV tegen de ontslagen bij hun bedrijven. In totaal worden er zo'n duizend banen geschrapt bij IHC, Heerema en NedStaal.
Lotte Koreman | 28 november 2016 16:58 | Aangepast op 28 november 2016 16:58
Deze vaste medewerkers worden volgens Jos Brocken, FNV Metaal, vooral vervangen door flexwerkers: "ze maken rare constructies en kiezen voor mensen uit het buitenland omdat zij goedkoper zijn, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling."

Ad Vermeulen werkt bij Heerema, waar 450 van de 770 banen gaan verdwijnen. Ook zijn baan staat op het spel. "Ik ben 63 dus ik hoop dat er nog wat te regelen valt. Ik vind het erger voor de mensen rond de vijftig, want de vraag is nog maar of zij ooit nog aan de slag kunnen", zegt Vermeulen.

De demonstratie is rustig verlopen.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...