Dordrecht, Netherlands

Metaalwerkers demonstreren tegen ontslagen

Metaalwerkers demonstreren vandaag samen met de vakbonden FNV en CNV tegen de ontslagen bij hun bedrijven. In totaal worden er zo'n duizend banen geschrapt bij IHC, Heerema en NedStaal.
Lotte Koreman | 28 november 2016 16:58 | Aangepast op 28 november 2016 16:58
Deze vaste medewerkers worden volgens Jos Brocken, FNV Metaal, vooral vervangen door flexwerkers: "ze maken rare constructies en kiezen voor mensen uit het buitenland omdat zij goedkoper zijn, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling."

Ad Vermeulen werkt bij Heerema, waar 450 van de 770 banen gaan verdwijnen. Ook zijn baan staat op het spel. "Ik ben 63 dus ik hoop dat er nog wat te regelen valt. Ik vind het erger voor de mensen rond de vijftig, want de vraag is nog maar of zij ooit nog aan de slag kunnen", zegt Vermeulen.

De demonstratie is rustig verlopen.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...