Dordrecht, Netherlands

Middeleeuws schip te zien op Merwede

Naast de ruïne van het Huis te Merwede is op zaterdag 13 oktober op de Merwede een replica van een kogge te zien. Het Middeleeuwse handelsschip komt naar de stad omdat 600 jaar geleden het beleg van Dordrecht werd opgebroken.
Eric van den Brink | 2 oktober 2018 17:28 | Aangepast op 2 oktober 2018 17:28
De dag is geïnspireerd op het schilderij 'Het opbreken van het beleg van Dordrecht' uit 1418. Een reproductie van het schilderij wordt tijdens het evenement getoond.

Veel elementen van het schilderij worden aan disciplines uit de archeologie gekoppeld, zo staan de schepen op het schilderij voor maritieme archeologie. In oorlogstijd werden kogges omgebouwd tot oorlogsschip door middel van een verhoging op het achterdek.

Het AWN, een vereniging van vrijwilligers in de archeologie, organiseert die dag een archeologisch evenement op de dag van de archeologie. Ook is er naast het Huis te Merwede een kogge mét kasteel te bewonderen, de Kamper kogge.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...