gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder dieren mollen om dijken te behouden

fc65284c2cfe126476bffcddc6811c8d

De landelijke waterschapspartij ‘Water Natuurlijk' maakte zich in 2019 sterk voor de verandering bij het bestrijden van mollen in dijken, waardoor er alleen nog dieren werden gedood als de veiligheid van de waterkering in het geding was. Volgens de partij heeft het als resultaat veiligere dijken, minder dode mollen en lagere kosten om de dijken te repareren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De zorg voor de veilige dijken is cruciaal voor het gebied van de Hollandse Delta, meldt 'Water Natuurlijk'. De mol had de naam een gevaar te zijn voor de veiligheid van de dijken, maar onderzoek leerde echter dat dit genuanceerd moet worden. "Veiligheidsrisico’s waren er alleen in zeer specifieke omstandigheden."

Er kwam een andere aanpak; de preventieve bestrijding werd afgeschaft. Criteria als de aantasting van de grasmat, het aantal molshopen en de dikte van de kleilaag gingen bepalen of er mollen gedood zouden worden.

In de rapportage van het waterschap Hollandse Delta is te zien dat er fors minder mollen zijn gedood, sinds de nieuwe aanpak in 2020. Namelijk meer dan de helft minder ten opzichte van 2017 en 2018. En dit heeft als bijkomend voordeel ook een daling van de kosten.

2017 – 3955 dode mollen – kosten: 96.424,-

2018 – 3512 dode mollen – kosten: 94.377,-

2019 – 2840 dode mollen – kosten: 96.258,-

2020 – 1463 dode mollen – kosten: 57.912,-

De mol is als roofdier een belangrijk onderdeel van het bodem ecosysteem. Hij eet allerlei dingen die ook nadelig kunnen zijn voor de grasmat en levert zo een bijdrage aan een gezond bodemleven. Zijn graverij heeft ook positieve effecten op de structuur van de bodem.

In 2017 was RTV Dordrecht bij het plaatsen van mollenklemmen om de dijken te behouden. Toen stond ter discussie of carbid wellicht effectiever was.



Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.