gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder dieren mollen om dijken te behouden

fc65284c2cfe126476bffcddc6811c8d

De landelijke waterschapspartij ‘Water Natuurlijk' maakte zich in 2019 sterk voor de verandering bij het bestrijden van mollen in dijken, waardoor er alleen nog dieren werden gedood als de veiligheid van de waterkering in het geding was. Volgens de partij heeft het als resultaat veiligere dijken, minder dode mollen en lagere kosten om de dijken te repareren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De zorg voor de veilige dijken is cruciaal voor het gebied van de Hollandse Delta, meldt 'Water Natuurlijk'. De mol had de naam een gevaar te zijn voor de veiligheid van de dijken, maar onderzoek leerde echter dat dit genuanceerd moet worden. "Veiligheidsrisico’s waren er alleen in zeer specifieke omstandigheden."

Er kwam een andere aanpak; de preventieve bestrijding werd afgeschaft. Criteria als de aantasting van de grasmat, het aantal molshopen en de dikte van de kleilaag gingen bepalen of er mollen gedood zouden worden.

In de rapportage van het waterschap Hollandse Delta is te zien dat er fors minder mollen zijn gedood, sinds de nieuwe aanpak in 2020. Namelijk meer dan de helft minder ten opzichte van 2017 en 2018. En dit heeft als bijkomend voordeel ook een daling van de kosten.

2017 – 3955 dode mollen – kosten: 96.424,-

2018 – 3512 dode mollen – kosten: 94.377,-

2019 – 2840 dode mollen – kosten: 96.258,-

2020 – 1463 dode mollen – kosten: 57.912,-

De mol is als roofdier een belangrijk onderdeel van het bodem ecosysteem. Hij eet allerlei dingen die ook nadelig kunnen zijn voor de grasmat en levert zo een bijdrage aan een gezond bodemleven. Zijn graverij heeft ook positieve effecten op de structuur van de bodem.

In 2017 was RTV Dordrecht bij het plaatsen van mollenklemmen om de dijken te behouden. Toen stond ter discussie of carbid wellicht effectiever was.



Lees ook

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.