gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder dieren mollen om dijken te behouden

fc65284c2cfe126476bffcddc6811c8d

De landelijke waterschapspartij ‘Water Natuurlijk' maakte zich in 2019 sterk voor de verandering bij het bestrijden van mollen in dijken, waardoor er alleen nog dieren werden gedood als de veiligheid van de waterkering in het geding was. Volgens de partij heeft het als resultaat veiligere dijken, minder dode mollen en lagere kosten om de dijken te repareren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De zorg voor de veilige dijken is cruciaal voor het gebied van de Hollandse Delta, meldt 'Water Natuurlijk'. De mol had de naam een gevaar te zijn voor de veiligheid van de dijken, maar onderzoek leerde echter dat dit genuanceerd moet worden. "Veiligheidsrisico’s waren er alleen in zeer specifieke omstandigheden."

Er kwam een andere aanpak; de preventieve bestrijding werd afgeschaft. Criteria als de aantasting van de grasmat, het aantal molshopen en de dikte van de kleilaag gingen bepalen of er mollen gedood zouden worden.

In de rapportage van het waterschap Hollandse Delta is te zien dat er fors minder mollen zijn gedood, sinds de nieuwe aanpak in 2020. Namelijk meer dan de helft minder ten opzichte van 2017 en 2018. En dit heeft als bijkomend voordeel ook een daling van de kosten.

2017 – 3955 dode mollen – kosten: 96.424,-

2018 – 3512 dode mollen – kosten: 94.377,-

2019 – 2840 dode mollen – kosten: 96.258,-

2020 – 1463 dode mollen – kosten: 57.912,-

De mol is als roofdier een belangrijk onderdeel van het bodem ecosysteem. Hij eet allerlei dingen die ook nadelig kunnen zijn voor de grasmat en levert zo een bijdrage aan een gezond bodemleven. Zijn graverij heeft ook positieve effecten op de structuur van de bodem.

In 2017 was RTV Dordrecht bij het plaatsen van mollenklemmen om de dijken te behouden. Toen stond ter discussie of carbid wellicht effectiever was.



Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.