gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder dieren mollen om dijken te behouden

fc65284c2cfe126476bffcddc6811c8d

De landelijke waterschapspartij ‘Water Natuurlijk' maakte zich in 2019 sterk voor de verandering bij het bestrijden van mollen in dijken, waardoor er alleen nog dieren werden gedood als de veiligheid van de waterkering in het geding was. Volgens de partij heeft het als resultaat veiligere dijken, minder dode mollen en lagere kosten om de dijken te repareren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De zorg voor de veilige dijken is cruciaal voor het gebied van de Hollandse Delta, meldt 'Water Natuurlijk'. De mol had de naam een gevaar te zijn voor de veiligheid van de dijken, maar onderzoek leerde echter dat dit genuanceerd moet worden. "Veiligheidsrisico’s waren er alleen in zeer specifieke omstandigheden."

Er kwam een andere aanpak; de preventieve bestrijding werd afgeschaft. Criteria als de aantasting van de grasmat, het aantal molshopen en de dikte van de kleilaag gingen bepalen of er mollen gedood zouden worden.

In de rapportage van het waterschap Hollandse Delta is te zien dat er fors minder mollen zijn gedood, sinds de nieuwe aanpak in 2020. Namelijk meer dan de helft minder ten opzichte van 2017 en 2018. En dit heeft als bijkomend voordeel ook een daling van de kosten.

2017 – 3955 dode mollen – kosten: 96.424,-

2018 – 3512 dode mollen – kosten: 94.377,-

2019 – 2840 dode mollen – kosten: 96.258,-

2020 – 1463 dode mollen – kosten: 57.912,-

De mol is als roofdier een belangrijk onderdeel van het bodem ecosysteem. Hij eet allerlei dingen die ook nadelig kunnen zijn voor de grasmat en levert zo een bijdrage aan een gezond bodemleven. Zijn graverij heeft ook positieve effecten op de structuur van de bodem.

In 2017 was RTV Dordrecht bij het plaatsen van mollenklemmen om de dijken te behouden. Toen stond ter discussie of carbid wellicht effectiever was.



Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.