gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder dieren mollen om dijken te behouden

fc65284c2cfe126476bffcddc6811c8d

De landelijke waterschapspartij ‘Water Natuurlijk' maakte zich in 2019 sterk voor de verandering bij het bestrijden van mollen in dijken, waardoor er alleen nog dieren werden gedood als de veiligheid van de waterkering in het geding was. Volgens de partij heeft het als resultaat veiligere dijken, minder dode mollen en lagere kosten om de dijken te repareren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De zorg voor de veilige dijken is cruciaal voor het gebied van de Hollandse Delta, meldt 'Water Natuurlijk'. De mol had de naam een gevaar te zijn voor de veiligheid van de dijken, maar onderzoek leerde echter dat dit genuanceerd moet worden. "Veiligheidsrisico’s waren er alleen in zeer specifieke omstandigheden."

Er kwam een andere aanpak; de preventieve bestrijding werd afgeschaft. Criteria als de aantasting van de grasmat, het aantal molshopen en de dikte van de kleilaag gingen bepalen of er mollen gedood zouden worden.

In de rapportage van het waterschap Hollandse Delta is te zien dat er fors minder mollen zijn gedood, sinds de nieuwe aanpak in 2020. Namelijk meer dan de helft minder ten opzichte van 2017 en 2018. En dit heeft als bijkomend voordeel ook een daling van de kosten.

2017 – 3955 dode mollen – kosten: 96.424,-

2018 – 3512 dode mollen – kosten: 94.377,-

2019 – 2840 dode mollen – kosten: 96.258,-

2020 – 1463 dode mollen – kosten: 57.912,-

De mol is als roofdier een belangrijk onderdeel van het bodem ecosysteem. Hij eet allerlei dingen die ook nadelig kunnen zijn voor de grasmat en levert zo een bijdrage aan een gezond bodemleven. Zijn graverij heeft ook positieve effecten op de structuur van de bodem.

In 2017 was RTV Dordrecht bij het plaatsen van mollenklemmen om de dijken te behouden. Toen stond ter discussie of carbid wellicht effectiever was.



Lees ook

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.