gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder geluidsoverlast voor 135 Dordtse woningen

c12d9c87b75e33d5594eec04a5a963b9

Rijkswaterstaat kondigt nieuwe maatregelen aan tegen geluidhinder van rijkswegen rondom woningen. Met het Meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG) willen ze bewoners van 1.900 woningen in rust laten wonen. De woningen zijn verdeeld over 22 gemeenten. Het is de bedoeling dat in totaal 135 Dordtse woningen minder geluidsoverlast ervaren.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In april 2020 zijn de 1.450 met de hoogste geluidbelasting al op de hoogte gesteld, daaronder vielen 109 Dordtse huizen. Voor de tweede fase zijn de maatregelen van de overige 450 woningen nu ook bekend.

In Dordrecht komen in deze nieuwe fase 26 woningen in aanmerking voor de geluidsmaatregelen. Daarvan krijgen 24 huizen gevelisolatie. De overige twee huizen zullen worden voorzien van de andere maatregelen. Ook komt er een nieuw geluidscherm, en voor de Drechttunnel zal stilasfalt geplaatst worden.

Er zijn verschillende maatregelen om het geluid van de rijkswegen te beperken. Zo varieert het tussen de aanleg van stiller asfalt en het plaatsen van een geluidscherm. Gevelisolatieonderzoeken zijn ook een mogelijkheid.

De geluidmaatregelen in Dordrecht gelden voor woning de A16 en N3. Rijkswaterstaat voert geluidberekeningen uit om er achter te komen waar er geluidoverlast vanuit de wegen wordt veroorzaakt. Dit doen ze met een wettelijk voorgeschreven rekenmethode.

In de geluidmaatregelenkaart op www.rijkswaterstaat.nl/mjpg is precies te zien om welke woningen het gaat.

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.