gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder geluidsoverlast voor 135 Dordtse woningen

c12d9c87b75e33d5594eec04a5a963b9

Rijkswaterstaat kondigt nieuwe maatregelen aan tegen geluidhinder van rijkswegen rondom woningen. Met het Meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG) willen ze bewoners van 1.900 woningen in rust laten wonen. De woningen zijn verdeeld over 22 gemeenten. Het is de bedoeling dat in totaal 135 Dordtse woningen minder geluidsoverlast ervaren.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In april 2020 zijn de 1.450 met de hoogste geluidbelasting al op de hoogte gesteld, daaronder vielen 109 Dordtse huizen. Voor de tweede fase zijn de maatregelen van de overige 450 woningen nu ook bekend.

In Dordrecht komen in deze nieuwe fase 26 woningen in aanmerking voor de geluidsmaatregelen. Daarvan krijgen 24 huizen gevelisolatie. De overige twee huizen zullen worden voorzien van de andere maatregelen. Ook komt er een nieuw geluidscherm, en voor de Drechttunnel zal stilasfalt geplaatst worden.

Er zijn verschillende maatregelen om het geluid van de rijkswegen te beperken. Zo varieert het tussen de aanleg van stiller asfalt en het plaatsen van een geluidscherm. Gevelisolatieonderzoeken zijn ook een mogelijkheid.

De geluidmaatregelen in Dordrecht gelden voor woning de A16 en N3. Rijkswaterstaat voert geluidberekeningen uit om er achter te komen waar er geluidoverlast vanuit de wegen wordt veroorzaakt. Dit doen ze met een wettelijk voorgeschreven rekenmethode.

In de geluidmaatregelenkaart op www.rijkswaterstaat.nl/mjpg is precies te zien om welke woningen het gaat.

Lees ook

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.