Dordrecht, Netherlands

Minder geluidsoverlast voor 135 Dordtse woningen

Rijkswaterstaat kondigt nieuwe maatregelen aan tegen geluidhinder van rijkswegen rondom woningen. Met het Meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG) willen ze bewoners van 1.900 woningen in rust laten wonen. De woningen zijn verdeeld over 22 gemeenten. Het is de bedoeling dat in totaal 135 Dordtse woningen minder geluidsoverlast ervaren.
Isabel Pijnappels | 3 december 2020 16:36 | Aangepast op 3 december 2020 16:36
In april 2020 zijn de 1.450 met de hoogste geluidbelasting al op de hoogte gesteld, daaronder vielen 109 Dordtse huizen. Voor de tweede fase zijn de maatregelen van de overige 450 woningen nu ook bekend.

In Dordrecht komen in deze nieuwe fase 26 woningen in aanmerking voor de geluidsmaatregelen. Daarvan krijgen 24 huizen gevelisolatie. De overige twee huizen zullen worden voorzien van de andere maatregelen. Ook komt er een nieuw geluidscherm, en voor de Drechttunnel zal stilasfalt geplaatst worden.

Er zijn verschillende maatregelen om het geluid van de rijkswegen te beperken. Zo varieert het tussen de aanleg van stiller asfalt en het plaatsen van een geluidscherm. Gevelisolatieonderzoeken zijn ook een mogelijkheid.

De geluidmaatregelen in Dordrecht gelden voor woning de A16 en N3. Rijkswaterstaat voert geluidberekeningen uit om er achter te komen waar er geluidoverlast vanuit de wegen wordt veroorzaakt. Dit doen ze met een wettelijk voorgeschreven rekenmethode.

In de geluidmaatregelenkaart op www.rijkswaterstaat.nl/mjpg is precies te zien om welke woningen het gaat.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...