gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder geluidsoverlast voor 135 Dordtse woningen

c12d9c87b75e33d5594eec04a5a963b9

Rijkswaterstaat kondigt nieuwe maatregelen aan tegen geluidhinder van rijkswegen rondom woningen. Met het Meerjarenprogramma Geluidsanering (MJPG) willen ze bewoners van 1.900 woningen in rust laten wonen. De woningen zijn verdeeld over 22 gemeenten. Het is de bedoeling dat in totaal 135 Dordtse woningen minder geluidsoverlast ervaren.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In april 2020 zijn de 1.450 met de hoogste geluidbelasting al op de hoogte gesteld, daaronder vielen 109 Dordtse huizen. Voor de tweede fase zijn de maatregelen van de overige 450 woningen nu ook bekend.

In Dordrecht komen in deze nieuwe fase 26 woningen in aanmerking voor de geluidsmaatregelen. Daarvan krijgen 24 huizen gevelisolatie. De overige twee huizen zullen worden voorzien van de andere maatregelen. Ook komt er een nieuw geluidscherm, en voor de Drechttunnel zal stilasfalt geplaatst worden.

Er zijn verschillende maatregelen om het geluid van de rijkswegen te beperken. Zo varieert het tussen de aanleg van stiller asfalt en het plaatsen van een geluidscherm. Gevelisolatieonderzoeken zijn ook een mogelijkheid.

De geluidmaatregelen in Dordrecht gelden voor woning de A16 en N3. Rijkswaterstaat voert geluidberekeningen uit om er achter te komen waar er geluidoverlast vanuit de wegen wordt veroorzaakt. Dit doen ze met een wettelijk voorgeschreven rekenmethode.

In de geluidmaatregelenkaart op www.rijkswaterstaat.nl/mjpg is precies te zien om welke woningen het gaat.

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.