gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minima Drechtsteden beter af

De koopkracht van de minimuminkomens in de Drechtsteden is er in twee jaar flink op vooruitgegaan. Dat staat in een evaluatie van het minimabeleid. Wel is ook het aantal minima toegenomen

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Deze evaluatie van de Sociale Dienst is vandaag naar de Drechtraad verstuurd. Daarin wordt de financiële toestand van de minima door het Nibud en het Onderzoekcentrum Drechtsteden vergeleken met de situatie in 2013. Sinds dat jaar zijn een aantal maatregelen van kracht geworden waar steeds meer gebruik van wordt gemaakt. Na aftrek van de vaste lasten staan de meeste minima nu positief, waar dat in 2013 nog niet het geval was. Maar voor sociale activiteiten, zoals sport, is er nog steeds geen geld over. Daarom zijn er nog aanbevelingen gedaan om ook in deze situatie verbetering te brengen.


De regelingen die sinds 2013 zijn ingesteld hebben effect. Het gaat daarbij o.a. om het Persoonlijk Minimabudget, de vrijwilligersbonus, het SMS kinderfonds en de collectieve zorgverzekering. Maar hoewel steeds meer mensen van de regelingen gebruik maken, wordt nog lang niet iedereen bereikt. Portefeuillehouder Van de Burgt wil dan ook op korte termijn in overleg met organisaties om een werkgroep in te stellen, die de bekendheid van de regelingen moet vergroten.


Daarnaast zijn er een aantal aanbevelingen gedaan om de mogelijkheden voor maatschappelijke participatie te verbeteren. Zo valt te denken over een soortgelijk fonds als het SMS Kinderfonds om ook volwassenen in staat te stellen om te sporten en aan culturele activiteiten deel te nemen. En om het budget hiervoor verder te verruimen zouden er mogelijk afspraken kunnen worden gemaakt met woningcorporaties over huurmatiging. Van de Burgt neemt deze aanbevelingen over en wil voor het eind van het jaar daarover een voorstel doen.

Lees ook

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.