gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minima Drechtsteden beter af

De koopkracht van de minimuminkomens in de Drechtsteden is er in twee jaar flink op vooruitgegaan. Dat staat in een evaluatie van het minimabeleid. Wel is ook het aantal minima toegenomen

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Deze evaluatie van de Sociale Dienst is vandaag naar de Drechtraad verstuurd. Daarin wordt de financiële toestand van de minima door het Nibud en het Onderzoekcentrum Drechtsteden vergeleken met de situatie in 2013. Sinds dat jaar zijn een aantal maatregelen van kracht geworden waar steeds meer gebruik van wordt gemaakt. Na aftrek van de vaste lasten staan de meeste minima nu positief, waar dat in 2013 nog niet het geval was. Maar voor sociale activiteiten, zoals sport, is er nog steeds geen geld over. Daarom zijn er nog aanbevelingen gedaan om ook in deze situatie verbetering te brengen.


De regelingen die sinds 2013 zijn ingesteld hebben effect. Het gaat daarbij o.a. om het Persoonlijk Minimabudget, de vrijwilligersbonus, het SMS kinderfonds en de collectieve zorgverzekering. Maar hoewel steeds meer mensen van de regelingen gebruik maken, wordt nog lang niet iedereen bereikt. Portefeuillehouder Van de Burgt wil dan ook op korte termijn in overleg met organisaties om een werkgroep in te stellen, die de bekendheid van de regelingen moet vergroten.


Daarnaast zijn er een aantal aanbevelingen gedaan om de mogelijkheden voor maatschappelijke participatie te verbeteren. Zo valt te denken over een soortgelijk fonds als het SMS Kinderfonds om ook volwassenen in staat te stellen om te sporten en aan culturele activiteiten deel te nemen. En om het budget hiervoor verder te verruimen zouden er mogelijk afspraken kunnen worden gemaakt met woningcorporaties over huurmatiging. Van de Burgt neemt deze aanbevelingen over en wil voor het eind van het jaar daarover een voorstel doen.

Lees ook

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.