gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minima Drechtsteden beter af

De koopkracht van de minimuminkomens in de Drechtsteden is er in twee jaar flink op vooruitgegaan. Dat staat in een evaluatie van het minimabeleid. Wel is ook het aantal minima toegenomen

Gert van der Steen |  | Aangepast op
.Deze evaluatie van de Sociale Dienst is vandaag naar de Drechtraad verstuurd. Daarin wordt de financiële toestand van de minima door het Nibud en het Onderzoekcentrum Drechtsteden vergeleken met de situatie in 2013. Sinds dat jaar zijn een aantal maatregelen van kracht geworden waar steeds meer gebruik van wordt gemaakt. Na aftrek van de vaste lasten staan de meeste minima nu positief, waar dat in 2013 nog niet het geval was. Maar voor sociale activiteiten, zoals sport, is er nog steeds geen geld over. Daarom zijn er nog aanbevelingen gedaan om ook in deze situatie verbetering te brengen.


De regelingen die sinds 2013 zijn ingesteld hebben effect. Het gaat daarbij o.a. om het Persoonlijk Minimabudget, de vrijwilligersbonus, het SMS kinderfonds en de collectieve zorgverzekering. Maar hoewel steeds meer mensen van de regelingen gebruik maken, wordt nog lang niet iedereen bereikt. Portefeuillehouder Van de Burgt wil dan ook op korte termijn in overleg met organisaties om een werkgroep in te stellen, die de bekendheid van de regelingen moet vergroten.


Daarnaast zijn er een aantal aanbevelingen gedaan om de mogelijkheden voor maatschappelijke participatie te verbeteren. Zo valt te denken over een soortgelijk fonds als het SMS Kinderfonds om ook volwassenen in staat te stellen om te sporten en aan culturele activiteiten deel te nemen. En om het budget hiervoor verder te verruimen zouden er mogelijk afspraken kunnen worden gemaakt met woningcorporaties over huurmatiging. Van de Burgt neemt deze aanbevelingen over en wil voor het eind van het jaar daarover een voorstel doen.

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.