gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mix van (sociale) huur- en koopwoningen op Gezondheidspark

De plannen voor 720 nieuwe woningen op het Gezondheidspark ligger er al een jaar, maar dinsdag is ook daadwerkelijk het ontwikkelingsplan ondertekend door wethouder Piet Sleeking en bouwer Ballast Nedam. Daarin staat dat 15 procent van de huizen is bestemd voor de sociale huur.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“Er komen betaalbare sociale huurhuizen die onder grens van 750 euro liggen, huurhuizen met een prijs tussen de 900 en 1.100 euro en koophuizen,” zegt Onno Dwars van Ballast Nedam. “En dat allemaal in één gebouw is best bijzonder.”

Ook komt er een grote commerciële parkeergarage. Voor het ontwikkelingsplan is een overeenstemming bereikt met een coörporatie voor de sociale huurwoningen en belegger voor de andere huizen.

De bouw van de huizen tussen de Sportboulavard en het Albert Schweitzer ziekenhuis wordt een duurzaam project. De woningen krijgen zonnepanelen, er wordt veel groen aangelegd en de bouw voldoet aan de nieuwste milieuprestatierichtlijnen. Daarnaast worden er geen drempels gebruikt en is er in hallen meer keerruimte voor mindervaliden. “Dit is wel één van de projecten waar we als Dordrecht trots op kunnen zijn,” zegt Sleeking.

Er is wel nog wat weerstand tegen het plan. Het personeel van het ziekenhuis vreest dat het veel meer moet gaan betalen voor parkeren. De gemeente is met hen in gesprek gegaan zegt Sleeking. “We hebben een overeenstemming bereikt. Voor de komende 10 jaar leveren de gemeente en het ziekenhuis een bijdrage zodat de kosten niet zo hard zullen stijgen.”

De gemeente praat ook met de gebruikers van de sportaccommodaties over dezelfde klachten en met de bewoners van de wijk Sterrenburg over hun bezwaren. “Hun gebied valt niet binnen het bestemmingsplan, maar we zijn wel met hen in gesprek,” zegt de wethouder.

Naar verwachting wordt er aan het einde van dit jaar begonnen aan de bouw van de parkeergarage. Medio 2022 start de bouw van de eerste 300 huizen.
e4978df81bef7c32fea6d1e1e8ce46bd

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.