gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mix van (sociale) huur- en koopwoningen op Gezondheidspark

De plannen voor 720 nieuwe woningen op het Gezondheidspark ligger er al een jaar, maar dinsdag is ook daadwerkelijk het ontwikkelingsplan ondertekend door wethouder Piet Sleeking en bouwer Ballast Nedam. Daarin staat dat 15 procent van de huizen is bestemd voor de sociale huur.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“Er komen betaalbare sociale huurhuizen die onder grens van 750 euro liggen, huurhuizen met een prijs tussen de 900 en 1.100 euro en koophuizen,” zegt Onno Dwars van Ballast Nedam. “En dat allemaal in één gebouw is best bijzonder.”

Ook komt er een grote commerciële parkeergarage. Voor het ontwikkelingsplan is een overeenstemming bereikt met een coörporatie voor de sociale huurwoningen en belegger voor de andere huizen.

De bouw van de huizen tussen de Sportboulavard en het Albert Schweitzer ziekenhuis wordt een duurzaam project. De woningen krijgen zonnepanelen, er wordt veel groen aangelegd en de bouw voldoet aan de nieuwste milieuprestatierichtlijnen. Daarnaast worden er geen drempels gebruikt en is er in hallen meer keerruimte voor mindervaliden. “Dit is wel één van de projecten waar we als Dordrecht trots op kunnen zijn,” zegt Sleeking.

Er is wel nog wat weerstand tegen het plan. Het personeel van het ziekenhuis vreest dat het veel meer moet gaan betalen voor parkeren. De gemeente is met hen in gesprek gegaan zegt Sleeking. “We hebben een overeenstemming bereikt. Voor de komende 10 jaar leveren de gemeente en het ziekenhuis een bijdrage zodat de kosten niet zo hard zullen stijgen.”

De gemeente praat ook met de gebruikers van de sportaccommodaties over dezelfde klachten en met de bewoners van de wijk Sterrenburg over hun bezwaren. “Hun gebied valt niet binnen het bestemmingsplan, maar we zijn wel met hen in gesprek,” zegt de wethouder.

Naar verwachting wordt er aan het einde van dit jaar begonnen aan de bouw van de parkeergarage. Medio 2022 start de bouw van de eerste 300 huizen.
e4978df81bef7c32fea6d1e1e8ce46bd

Lees ook

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.