gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mix van (sociale) huur- en koopwoningen op Gezondheidspark

De plannen voor 720 nieuwe woningen op het Gezondheidspark ligger er al een jaar, maar dinsdag is ook daadwerkelijk het ontwikkelingsplan ondertekend door wethouder Piet Sleeking en bouwer Ballast Nedam. Daarin staat dat 15 procent van de huizen is bestemd voor de sociale huur.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“Er komen betaalbare sociale huurhuizen die onder grens van 750 euro liggen, huurhuizen met een prijs tussen de 900 en 1.100 euro en koophuizen,” zegt Onno Dwars van Ballast Nedam. “En dat allemaal in één gebouw is best bijzonder.”

Ook komt er een grote commerciële parkeergarage. Voor het ontwikkelingsplan is een overeenstemming bereikt met een coörporatie voor de sociale huurwoningen en belegger voor de andere huizen.

De bouw van de huizen tussen de Sportboulavard en het Albert Schweitzer ziekenhuis wordt een duurzaam project. De woningen krijgen zonnepanelen, er wordt veel groen aangelegd en de bouw voldoet aan de nieuwste milieuprestatierichtlijnen. Daarnaast worden er geen drempels gebruikt en is er in hallen meer keerruimte voor mindervaliden. “Dit is wel één van de projecten waar we als Dordrecht trots op kunnen zijn,” zegt Sleeking.

Er is wel nog wat weerstand tegen het plan. Het personeel van het ziekenhuis vreest dat het veel meer moet gaan betalen voor parkeren. De gemeente is met hen in gesprek gegaan zegt Sleeking. “We hebben een overeenstemming bereikt. Voor de komende 10 jaar leveren de gemeente en het ziekenhuis een bijdrage zodat de kosten niet zo hard zullen stijgen.”

De gemeente praat ook met de gebruikers van de sportaccommodaties over dezelfde klachten en met de bewoners van de wijk Sterrenburg over hun bezwaren. “Hun gebied valt niet binnen het bestemmingsplan, maar we zijn wel met hen in gesprek,” zegt de wethouder.

Naar verwachting wordt er aan het einde van dit jaar begonnen aan de bouw van de parkeergarage. Medio 2022 start de bouw van de eerste 300 huizen.
e4978df81bef7c32fea6d1e1e8ce46bd

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.