Dordrecht, Netherlands

Mix van (sociale) huur- en koopwoningen op Gezondheidspark

De plannen voor 720 nieuwe woningen op het Gezondheidspark ligger er al een jaar, maar dinsdag is ook daadwerkelijk het ontwikkelingsplan ondertekend door wethouder Piet Sleeking en bouwer Ballast Nedam. Daarin staat dat 15 procent van de huizen is bestemd voor de sociale huur.
Sander Verrips | 22 juni 2021 16:51 | Aangepast op 22 juni 2021 16:51
“Er komen betaalbare sociale huurhuizen die onder grens van 750 euro liggen, huurhuizen met een prijs tussen de 900 en 1.100 euro en koophuizen,” zegt Onno Dwars van Ballast Nedam. “En dat allemaal in één gebouw is best bijzonder.”

Ook komt er een grote commerciële parkeergarage. Voor het ontwikkelingsplan is een overeenstemming bereikt met een coörporatie voor de sociale huurwoningen en belegger voor de andere huizen.

De bouw van de huizen tussen de Sportboulavard en het Albert Schweitzer ziekenhuis wordt een duurzaam project. De woningen krijgen zonnepanelen, er wordt veel groen aangelegd en de bouw voldoet aan de nieuwste milieuprestatierichtlijnen. Daarnaast worden er geen drempels gebruikt en is er in hallen meer keerruimte voor mindervaliden. “Dit is wel één van de projecten waar we als Dordrecht trots op kunnen zijn,” zegt Sleeking.

Er is wel nog wat weerstand tegen het plan. Het personeel van het ziekenhuis vreest dat het veel meer moet gaan betalen voor parkeren. De gemeente is met hen in gesprek gegaan zegt Sleeking. “We hebben een overeenstemming bereikt. Voor de komende 10 jaar leveren de gemeente en het ziekenhuis een bijdrage zodat de kosten niet zo hard zullen stijgen.”

De gemeente praat ook met de gebruikers van de sportaccommodaties over dezelfde klachten en met de bewoners van de wijk Sterrenburg over hun bezwaren. “Hun gebied valt niet binnen het bestemmingsplan, maar we zijn wel met hen in gesprek,” zegt de wethouder.

Naar verwachting wordt er aan het einde van dit jaar begonnen aan de bouw van de parkeergarage. Medio 2022 start de bouw van de eerste 300 huizen.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...