gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mix van (sociale) huur- en koopwoningen op Gezondheidspark

De plannen voor 720 nieuwe woningen op het Gezondheidspark ligger er al een jaar, maar dinsdag is ook daadwerkelijk het ontwikkelingsplan ondertekend door wethouder Piet Sleeking en bouwer Ballast Nedam. Daarin staat dat 15 procent van de huizen is bestemd voor de sociale huur.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“Er komen betaalbare sociale huurhuizen die onder grens van 750 euro liggen, huurhuizen met een prijs tussen de 900 en 1.100 euro en koophuizen,” zegt Onno Dwars van Ballast Nedam. “En dat allemaal in één gebouw is best bijzonder.”

Ook komt er een grote commerciële parkeergarage. Voor het ontwikkelingsplan is een overeenstemming bereikt met een coörporatie voor de sociale huurwoningen en belegger voor de andere huizen.

De bouw van de huizen tussen de Sportboulavard en het Albert Schweitzer ziekenhuis wordt een duurzaam project. De woningen krijgen zonnepanelen, er wordt veel groen aangelegd en de bouw voldoet aan de nieuwste milieuprestatierichtlijnen. Daarnaast worden er geen drempels gebruikt en is er in hallen meer keerruimte voor mindervaliden. “Dit is wel één van de projecten waar we als Dordrecht trots op kunnen zijn,” zegt Sleeking.

Er is wel nog wat weerstand tegen het plan. Het personeel van het ziekenhuis vreest dat het veel meer moet gaan betalen voor parkeren. De gemeente is met hen in gesprek gegaan zegt Sleeking. “We hebben een overeenstemming bereikt. Voor de komende 10 jaar leveren de gemeente en het ziekenhuis een bijdrage zodat de kosten niet zo hard zullen stijgen.”

De gemeente praat ook met de gebruikers van de sportaccommodaties over dezelfde klachten en met de bewoners van de wijk Sterrenburg over hun bezwaren. “Hun gebied valt niet binnen het bestemmingsplan, maar we zijn wel met hen in gesprek,” zegt de wethouder.

Naar verwachting wordt er aan het einde van dit jaar begonnen aan de bouw van de parkeergarage. Medio 2022 start de bouw van de eerste 300 huizen.
e4978df81bef7c32fea6d1e1e8ce46bd

Lees ook

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

foto artikel fatbikes dordrecht

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”